Aktuality

Na český IT trh vstupuje nová společnost SYSTEMATIQ s.r.o.

18. 8. 2010

Na český IT trh vstupuje nová společnost SYSTEMATIQ s.r.o.

Nový hráč na českém IT trhu, společnost SYSTEMATIQ s.r.o., přichází na český trh s chytrými a užitečnými IT produkty

Systematiq

Přestože vznikla jako samostatný právní subjekt teprve nedávno, není na IT trhu úplným nováčkem. Její kořeny a historie zasahují až do roku 1999, kdy vzniklo samostatné oddělení hardwarových technologií v nynější společnosti FLORES s.r.o., se kterou SYSTEMATIQ® sdílí společnou historii. Právě kompetence a zaměstnanci tohoto oddělení, které se z FLORESU vyčlenilo, tvoří pevné základy SYSTEMATIQU

Reditel SYSTEMATIQU, Ing. Petr Kacálek

Ředitel SYSTEMATIQU, Ing. Petr Kacálek, ke vzniku společnosti říká:

Naší jednoznačnou strategií je naslouchat potřebám zákazníků a dodávat jim chytrá řešení, která jsou jim k užitku a naplní jejich očekávání. Chceme působit na trhu jako IT společnost se zaměřením na potřeby partnerů z oblasti vývoje software, kteří chtějí nabídnout svým zákazníkům více, než jen licenci ke svému produktu. Proto se mimo jiné významnou měrou zaměřujeme na služby typu Software as a Service a Platform as a Service včetně dodávek komunikačních technologií a SLA.

Ředitel společnosti FLORES s.r.o., Mgr. Jan Mošovský

Ředitel společnosti FLORES s.r.o., Mgr. Jan Mošovský, k tomu dodává:

Vznik samostatné společnosti zabývající se poskytováním služeb v oblasti IT technologií zejména jako podpůrného prvku pro provoz informačních systémů vnímám jako dobrou zprávu pro naše současné zákazníky, kteří s námi mají uzavřenou servisní smlouvu. Jedinou a hlavní činností SYSTEMATIQU je právě poskytování služeb v oblasti IT technologií. To je kvalitativní posun k lepšímu oproti dřívějšímu stavu, kdy tato činnost byla pouze jednou z činností FLORESU.“

Ing. Jaroslav Řasa, United Software a.s.

Za United Software a.s. se vyjadřuje ke vzniku SYSTEMATIQU Ing. Jaroslav Řasa takto:

SYSTEMATIQ na trh přináší tolik potřebnou službu spolehlivého zajištění IT provozu firem. Služba je vhodná pro firmy z libovolných oborů, je nezávislá na konkrétních typech provozovaných aplikací a je připravena jak na standardní dodávky, tak na speciální požadavky zákazníků. Jsem rád, že se rodina firem sdružených v United Software rozrostla o zkušeného specialistu s velkou praxí v oboru, který může všem prodejcům informačních systémů posloužit v jejich byznysu a přinést nové cesty, jak doručit své aplikace zákazníkům.

O společnosti SYSTEMATIQ s.r.o.

Vizí společnosti SYSTEMATIQ s.r.o. je dodávat produkty, které zákazníci vyhledávají a jsou jim k užitku. Vznikla v roce 2010 a je společným projektem společností FLORES s.r.o. a ABRA Software a.s. V současné době je vlastněna částečně společnostmi FLORES s.r.o. a United Software a.s. Její historie však zasahuje až do roku 1999, kdy vzniklo samostatné oddělení hardwarových technologií v nynější společnosti FLORES s.r.o., které se vyčlenilo právě do společnosti SYSTEMATIQ s.r.o. Disponuje certifikovanými inženýry s kompetencemi v oblasti hardware, software i komunikačních technologií. SYSTEMATIQ® si klade za cíl působit na trhu jako IT společnost se zaměřením na potřeby partnerů z oblasti vývoje software, kteří chtějí nabídnout svým zákazníkům více než jen licenci ke svému produktu. Proto se mimo jiné významnou měrou zaměřuje na služby typu Software as a Service a Platform as a Service včetně dodávek komunikačních technologií a SLA.

Petr Vopelák
United Software Services
(+420) 724 020 298
[email protected]

Informace o společnosti ABRA Software, a.s.
ABRA Software a.s. je členem skupiny United Software a.s. Patří k největším českým producentům podnikových informačních systémů s ročním obratem 145 mil. Kč. V současné době registruje v České republice a na Slovensku více než 15.000 aktivních licencovaných subjektů. Disponuje širokou sítí více jak 100 poboček a partnerů, kteří skýtají záruku profesionálních služeb. Základ řešení pro firmy všech velikostí tvoří řada moderních informačních systémů ABRA Gx, které lze upravit podle potřeb a požadavků zákazníka. ABRA Software a.s. jako první v oboru prošla již v roce 1996 certifikací ISO 9001. Je hlavním tvůrcem a propagátorem elektronizace podnikání, zejména zavedení standardu elektronické výměny dokumentů (ISDOC) mezi podniky. Jejím heslem je: „Méně kravat, více práce“.