Aktuality

Nová verze 15.11.01 CZ, EN, DE verze produktů ABRA G3 a G4

29. 7. 2015

V rámci standardní Licenční podpory ABRA přináší novou verzi informačního systému.

Nejdůležitější změny verze:

  • ​Výroba – okamžité oceňování výrobků při příjmu. Nově je možné hotový výrobek v okamžiku příjmu na sklad ocenit prací, režiemi i spotřebovaným materiálem. Výpočet ceny materiálu se provede na pozadí malou skladovou uzávěrkou, která se spustí jen pro skladové karty týkající se daného Výrobního příkazu, přičemž dotčené skladové pohyby neuzavře. Uživatel tak v podstatě hned uvidí reálnou nákladovou cenu výrobku.
  • Mzdy – pro účely pracovních úrazů přidán nový vzor „Záznamu o úrazu od 2015“ a zadávací definovatelný formulář „Pracovní úraz od 2015“ umožňující zadat i potřebné statistické kódy.
  • Prodej – při uložení výstupních dokladů, podporujících tuzemský režim přenesení daňové povinnosti, je provedena formální kontrola, zda by doklad měl nebo neměl být vystaven v režimu PDP vzhledem k výši základu daně a limitu zadaném v číselníku Typy přenesení daňové povinnosti. Řeší legislativní požadavek, kdy u určitých kategorií zboží je nutno při překročení výše plnění přes daný limit vystavovat doklady v režimu PDP
  • Byla ukončena podpora MSSQL 2005

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ