O produktech

Nová verze ABRA Gen přináší 64-bitovou architekturu

8. 12. 2021
Nová verze ERP ABRA Gen

Rozšiřujeme v ABRA Gen možnosti využití plné kapacity moderního hardwaru, a tím posouváme jeho technologické hranice. Informační systém ABRA Gen přechází od verze 21.4.2 na 64-bitovou architekturu. Hlavní výhodu této moderní technologie je odstranění limitu 2 GB využité paměti pro 32-bit proces. Díky tomu získáte:

  • Bezproblémové provádění i paměťově náročných operací (např. různé uzávěrkové operace nad velkým množstvím dat, velmi rozsáhlé tisky).
  • Jediným limitem pro využití paměti je nyní fyzicky instalované množství operační paměti RAM.
  • Možnost souběžného zpracování prakticky neomezeného množství požadavků díky vícevláknovému API (opět limitováno pouze hardwarem).

Díky souběžně provedeným dílčím optimalizacím přináší verze 21.4.2 taktéž mírné zvýšení výkonu aplikace.

Pro instalaci a spuštění ABRA Gen verze 21.4.2 (a vyšších verzí) je potřeba mít na serveru i na stanici, případně terminálovém serveru instalovánu 64-bitovou verzi operačního systému Windows. Vyžadována je také instalace 64-bitového databázového serveru.

Doporučujeme verzi 21.4.2 nasadit co nejdříve, abyste si zajistili hladký přechod na legislativní verzi 22.0, chystanou ještě na letošní rok.

Podrobný návod, jak při instalaci 64-bitové verze ABRA Gen postupovat, naleznete v naší PDF příručce.

Aktuální verzi si můžete stáhnout na Zákaznickém portálu. Podrobné informace o změnách v nových verzích ABRA Gen naleznete v online nápovědě.