Novinky

Nový vyměřovací základ u osoby, za kterou je plátcem pojistného stát

 19.5.2017

Ve Sbírce zákonů vyšlo Nařízení vlády stanovující vyměřovací základ u osoby, za kterou je plátcem pojistného na veřejné zdravotní pojištění stát (140/2017 Sb.). Od 1.1. 2018 bude tento vyměřovací základ činit 7 177 Kč.

Software ABRA Gen je součástí Testbedu pro Průmysl 4.0.

 9.5.2017

V pražských Dejvicích byl 2. května otevřen Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), který se zaměří na širokou oblast digitální budoucnosti včetně umělé inteligence nebo chytrých měst. Testovacím softwarem pro tento projekt bude také informační systém od ABRA Software.

ABRA Software inovuje procesy v Copy General

 4.5.2017

Tisková zpráva k čerstvé implementaci ve společnosti Copy General Technology.

ABRA NEWS software & business / duben 2017

 26.4.2017

Uživatelská tlačítka s akcemi

 26.4.2017

Tlačítka s akcemi umožňují předvyplňovat hlavičku nového dokladu, vyhledávat konkrétní doklad nebo jejich skupiny. Například neuhrazené faktury firmy z adresáře, nebo nevyřízené objednávky konkrétní firmy.

Veletrhy s inovačním potenciálem - PRŮMYSLOVÉ VELETRHY v PVA EXPO PRAHA

 25.4.2017

Studio 51 nemusí hledat nové lidi. Má chytrý software ABRA Gen.

 25.4.2017

Maloobchodní firma řešila problém s nedostatkem lidí. S automatizací jí pomohl informační systém ABRA Gen. Výsledkem implementace je rychlejší zpracování objednávek a zrychlení práce ve skladu.

Aktualizace Windows 10 s názvem Creators Update zpomaluje spuštění systému ABRA Gen

 23.4.2017

Vážení uživatelé ABRA Gen,

rádi bychom Vás informovali o skutečnosti, že poslední aktualizace Windows 10 s názvem Creators Update zpomaluje spuštění systému ABRA Gen. Problém není způsoben přímo systémem ABRA Gen. Na jeho vyřešení pracujeme ve spolupráci se společností Microsoft.

Časové rozlišení nově v ABRA Gen

 21.4.2017

Aktuální (progresivní) verze informačního systému ABRA Gen zpříjemní účetním práci novou možností vytvářet a upravovat časová rozlišení. Časové rozlišení představuje účetní postup, který přiřazuje náklady a výnosy do období, s nímž věcně a časově souvisí. Časové rozlišení se týká dokladových agend, ve kterých se náklady a výnosy evidují.

Senát schválil Novelu zákona o nemocenském pojištění

 20.4.2017

Senát schválil Novelu zákona o nemocenském pojištění obsahující zavedení nové dávky systému nemocenského pojištění - dávka otcovské poporodní péče ("otcovská"). Nová dávka by měla být poskytována z nemocenského pojištění otci dítěte v délce jednoho týdne ve výši 70 % denního vyměřovacího základu. Nástup na otcovskou bude možný do 6 týdnů ode dne narození dítěte. Účinnost zákona by měla být pravděpodobně od ledna či února 2018 - záleží na datu zveřejnění ve Sbírce zákonů.