Novinky

Povinnost vystavit informační sdělení EET i na internetových stránkách

 9.2.2017

Podle zákona je nutné i na internetové stránky, na kterých jsou nabízeny zboží nebo služby, stejně jako na dalších místech, kde se běžně uskutečňují evidované tržby, umístit informační oznámení, které je dostatečně viditelné a čitelné, pokud to nevylučuje povaha věci.

Obsahem informačního oznámení je

a) text ve znění „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu, nebo

b) text ve znění „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu.

Citace:

EET informační oznámení podle 112/2016 Sb. Zákona o evidenci tržeb,  části třetí, § 25

ABRA NEWS software & business / leden 2017

 30.1.2017

Modul e-shop bude plně připraven na EET

 27.1.2017

V souvislosti s druhou fází EET, ve které má od 1. 3. 2017 každý velkoobchod i maloobchod elektronicky evidovat tržeby, připravujeme na tuto povinnost i modul integrovanmý přímo v systému ABRA Gen.

Jak filtrovat data v ABRA GEN podle Excelové tabulky?

 26.1.2017

Filtrování dat podle excelové tabulky předvedeme na příkladu práce s informacemi v adresáři. Filtrování však funguje výborně i nad skladovými kartami a i jinými agendami, ve kterých je třeba hromadně změnit nějaké údaje. Dnešní Tip navazuje na článek „Jak v ABRA Gen pracovat s obchodními zástupci a partnery“.

Nový tutoriál - Výroba v ABRA Gen

 23.1.2017

Tutoriál k modulu Výroba slouží pro základní seznámení a prvotní orientaci v modulu. Je určen jak pro stávající uživatele ABRA Gen, tak pro zájemce o program, kteří si ho chtějí vyzkoušet.

ABRA Gen pokračuje v úspěšné spolupráci s oXyShop

 9.1.2017

Česká firma oXyShop vyvíjí e-shopy na zakázku, které se dají plně napojit na informační systém ABRA Gen. Výsledkem technologické spolupráce je výrazná automatizace a minimalizace chyb. Výhody propojení ABRA Gen s oXyShopem čtěte v tomto detailním popisu.

Nové formuláře - Potvrzení o zdanitelných příjmech

 22.12.2016

Finanční správa zveřejnila nové formuláře:

  • Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění.
  • Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě dohod o provedení práce podle § 6 odst. 4 zákona o daních z příjmů a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně.

Oba formuláře budou samozřejmě do ERP ABRA Gen zapracovány.

Změny v ceníku České pošty od 1. 1. 2017

 5.12.2016

Od 1. 1. 2017 dojde k rozsáhlým změnám v ceníku České pošty. Nové ceny se projeví u psaní, balíků, poukázek, dobírek.

Účtenky s EET ze systému ABRA Gen splňují zákonné povinnosti

 2.12.2016

Účtenky s EET tvořené systémem ABRA Gen splňují zákonné povinnosti a lze je ověřit na Daňovém portálu pomocí formuláře na Ověření účtenky. Ověřily to nejen naše interní testy, ale také Daňový portál.

ABRA NEWS software & business / listopad 2016

 29.11.2016