Ing. Petr Vacek

Ing. Petr Vacek

„Snažím se dělat věci, jak nejlépe dovedu.“

Vystudoval ČVUT FEL, obor technická kybernetika. Začal podnikat již při studiích na VŠ, kdy společně s Jaroslavem Řasou založil firmu produkující software ABRA. Firmu společně budovali od konsorcia, přes s.r.o. až k současné podobě akciové společnosti. V ABRA Software postupně zastával různé posty – od vývoje software, konzultanta, obchodníka přes obchodního ředitele zpět k vedení vývojového projektu až k postu analytika a navrhovatele nových modulů a funkčností v produktu. V současnosti se věnuje opět návrhu a programování webových aplikací s využitím nejnovějších technologií. Po celou dobu se podílí na řízení společnosti, aktuálně jako člen dozorčí rady ABRA Software a.s. a jednatel dceřiné společnosti ABRA Flexi.

Jeho současný hlavní projekt je vznik prostředí pro vývoj webového klienta, který se do budoucna stane novou platformou pro práci s produkty ABRA Flexi i ABRA Gen. Rád prosazuje v produktech nové užitečné funkčnosti a snadno ovladatelný, intuitivní a uživatelsky příjemný design.

Aktivně hraje na klávesy a zpívá v zábavových kapelách, věnuje se sborovému zpěvu, baví ho cizí jazyky, cestování, fotografování, video, společenský tanec, letecké modelářství, lyžování, squash a cyklistika.


V případě, že se na nás potřebujete v jakékoliv záležitosti obrátit, pište prosím na e‑mail quality@abra.eu.