Aktuality

Ondřej Krátký: I díky ABRA Software jezdíme dál

11. 3. 2021
Liftago využívá ABRA Flexi
Ondřej Krátký, Liftago

Ondřej Krátký

Liftago

„Změnu bereme jako základ našeho podnikání a díky tomu rychle využíváme příležitostí.“

Jaké kroky podnikl Ondřej Krátký pro stabilizaci a růst firmy?

  1. Začali jsme sdílet kapacitu doručovací sítě s různými sektory.

Už před covidem jsem se pustili do logistiky i doručování a pandemie dala tomuto směru ještě větší důležitost. Sdílet přepravní kapacitu s různými byznysy vyžaduje různé algoritmy a pricing pro odlišné případy. To nejde bez propočtů profitability na obou stranách - naší i přepravců. A k tomu nám slouží datové napojení na Flexi.

  1. K taxikářům přibyli kurýři a doručovatelé.

Liftago spolupracuje se stovkami různých typů přepravců, kteří fungují v různých účetních režimech - individuálních i skupinových. Pro všechny je třeba každý týden správně vygenerovat účetní podklady a vyplatit miliony korun výdělků.

  1. Adaptace není o covidu, je to o prosperitě.

Organismus, který se přestane adaptovat na změny prostředí, prostě zahyne. A tak je to i s firmou. Smyslem není přežít, ale prosperovat. Proto v Liftagu bereme změnu jako základ našeho podnikání a díky tomu rychle využíváme příležitostí. Z přepravy osob jsme přešli do kurýrních služeb, z expresu do same-day doručování a odtud k doručování jakéhokoli množství zásilek 24/7 hromadně na přesný čas. Stali jsme se on-demand logistickou sítí a dál se rozvíjíme. V adaptaci nás IT musí posouvat, nikoli brzdit a ABRA Flexi je toho skvělým příkladem.

Zajímají vás kroky, jaké podnikli v dalších firmách jejich majitelé? Inspirujte se.

Potřebujete poradit, jak s využitím informačního systému zefektivnit řízení firmy? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ