PETROF vyrobil jubilejní piano k výročí založení Československa

21. 9. 2018

Těší nás úspěchy našich zákazníků. Tradiční česká rodinná firma PETROF oslavila sté výročí založení Československa s grácií. Z vybraných beskydských, slovenských a ukrajinských dřevin vyrobila jubilejní piano nazvané Republika, které vyzdobila mapou prvorepublikového Československa, vlajkou a symbolem lva. Jsme velmi rádi, že s výrobou špičkových hudebních nástrojů může PETROFu pomáhat informační systém od ABRA Software.

Výroba unikátního piana trvala téměř rok a podle PETROFu byl nástroj dělaný s láskou a precizností k tomuto významnému výročí. Jak uvedla jednatelka firmy Zuzana Ceralová Petrofová, „Republika je takovým symbolem vlastenectví naší rodiny, která piana vyrábí od druhé poloviny devatenáctého století.“  Symbolický byl také výběr materiálů. Rezonanční deska je z českého smrku pocházejícího z Beskyd, kobylky ze slovenského javoru a ořech, který je v nástroji rovněž použit, je ze Zakarpatské Ukrajiny.

Nové piano bylo představeno na slavnostním večeru v moderní PETROF Gallery v Hradci Králové. Firma tak odstartovala tematickou sérii koncertů, výstav a dalších kulturních akcí věnovaných období První republiky.

V galerii můžete navštívit i tematický koutek „Jak to bylo v PETROFu za první republiky“. A jak funguje výroba kvalitních pian dnes, a jak ji pomáhá řídit ERP ABRA Gen, se dočtete v naší případové studii.