Aktuality

Podnikatelé nebudou evidovat tržby do konce roku 2020

13. 5. 2020
Pokladní systém POS napojený na informační systém

Vláda v pondělí 4. května 2020 schválila návrh Ministerstva financí, aby se elektronická evidence tržeb pro všechny vlny odložila do konce roku 2020.

Jak subjekty, které spadaly do prvních dvou vln, tedy velkoobchod, maloobchod, stravování a ubytování, tak subjekty, které měly původně začít evidovat 1. května, začnou evidovat své tržby až 1. ledna 2021.

Elektronická evidence tržeb byla původně pozastavena zvláštním zákonem na období 3 měsíců po skončení nouzového stavu. Novelu tohoto zákona, která odklad prodlužuje do 1. ledna 2021, Poslanecká sněmovna schválila a nyní míří do Senátu. Podnikatelé tak po dokončení legislativního procesu této novely získají o dalších bezmála pět měsíců navíc. Edit: Novela zákona vyšla ve sbírce zákonů a nabývá účinnosti ke dni 3. června. 2020.

Využijte čas pro výběr efektivního EET řešení

Pokud patříte do 3. a 4. fáze EET, která měla být spuštěna 1. května 2020, využijte čas odkladu ke klidnému nasazení a otestování efektivního EET řešení. ABRA Software nabízí pnou podporu EET jak pro všechny živnostníky a malé firmy v ABRA FlexiBee, tak i pro střední a velké firmy v ABRA Gen.

ABRA FlexiBee

  • Účetnictví pro menší firmy a živnostníky. Odkudkoliv, kdykoliv pro Windows, Linux a Mac.
  • Podpora vystavování dokladů s EET v modulech Prodejní kasa a Pokladna.

Přečtěte si podrobnosti o EET v ABRA FlexiBee.

ABRA Gen

Přečtěte si podrobnosti o EET.