Pracujte odkudkoliv. ABRA on-line za 1 den

23. 3. 2020
Pracujte odkudkoliv s informačním systému v cloudu

Potřebujete pracovat v informačním systému ABRA Gen online a odkudkoliv? Nejjednodušší a nejrychlejší cestou je přesunout celý systém do cloudu. S tím vám pomůže naše služba ABRA on-line, díky níž začnete pracovat v cloudu už za jeden den. Jak na to?

Co je ABRA on-line

S ABRA on-line můžete spouštět informační systém přes internet bez nutnosti instalace na vašich serverech. O provoz se přímo u nás denně starají špičkoví odborníci. Uživatelé tak mohou v systému pracovat online a odkudkoliv. Více o ABRA on-line.

Jak začít, koho kontaktovat a jak se na fungování v cloudu připravit

ABRA on-line je komplexní služba z naší nabídky ABRA Premium Support. Můžete si ji objednat standardně kontaktováním svého obchodníka, případně vyplněním poptávkového formuláře.

ABRA on-line využívá technologii Microsoft RemoteApp, od které se odvíjejí požadavky na koncové stanice uživatelů. K provozu postačí běžný kancelářský počítač s přístupem na internet.

Pro připojení uživateli postačí běžné pevné nebo mobilní připojení k internetu. Rychlost připojení není klíčová. Doporučujeme se zaměřit především na jeho stabilitu, která je při provozu online systému zásadní.

Jak probíhá převod ABRA Gen do cloudu

Po uzavření smlouvy o provozu ABRA on-line vás bude kontaktovat pracovník týmu cloudových služeb a dohodne časový plán migrace. Budeme potřebovat zálohu vašeho systému ABRA Gen, případně vám ji pomůžeme provést. Tuto zálohu obnovíme v ABRA on-line.

Pomůžeme vám při konfiguraci jednotlivých stanic a předáme vám návod, jak se do ABRA on-line připojíte.

Aktivujeme další služby jako např. ABRA API, BI, Web Services, ABRA e-shop, automatizační server, a to dle smluvní specifikace služby.

Službu ABRA on-line pro vás zprovozníme do jednoho pracovního dne. Platí to pro stávající zákazníky, kteří provozují ABRA Gen na svých serverech. Pro nové zákazníky závisí doba zřízení na náročnosti procesu celé implementace informačního systému.

Jak po spuštění funguje provoz

Díky technologii MS RemoteApp se systém ABRA Gen pro uživatele tváří jako běžná lokálně nainstalovaná aplikace. Ve skutečnosti je spuštěna na vzdáleném serveru. Uživatel proto v systému pracuje, jak je zvyklý.

K ABRA on-line se můžete připojit z operačních systémů Microsoft Windows i MAC OS.

Bezpečnost

Provoz ABRA on-line je zabezpečen již výběrem technologie. Mezi klientskou stanicí a našimi servery probíhá pouze komunikace změn obrazovek aplikace ABRA Gen. Jinými slovy nepřenáší se žádná citlivá data. Navíc je tato komunikace zabezpečena technologií SSL.

Službu ABRA on-line kompletně provozuje ABRA Software a.s. na svých serverech, které jsou umístěné v datovém centru v Praze. Přístup k datům je zabezpečen a nemá k nim přístup nikdo další.

Odpovědně se staráme o kompletní zálohování provozu a dat systému ABRA Gen. Zálohy tvoříme dvěma nezávislými systémy, ukládáme na tři různá místa, z toho jedno je geograficky oddělené.