Aktuality

Předejděte krizi. ERP vám pomůže předvídat finanční budoucnost

17. 12. 2019
Finanční predikce s pomocí ERP

Evidujete veškerá firemní data v informačním systému? S využitím nástrojů business intelligence máte díky nim dokonalý přehled o aktuálním stavu firmy. Z účetních dat je však možné vyčíst ještě daleko víc. Proč díky nim neodhalit například budoucnost? Ukážeme vám, jak předpovídat stav financí ve vaší firmě i několik měsíců dopředu.

Základním předpokladem predikce hospodářských výsledků je kvalitní evidence veškerých obchodních dat. Firemní management proto musí:

  • být schopen pracovat se svými daty,
  • mít v pořádku účetnictví,
  • mít v pořádku evidence,
  • mít dobře popsaný svůj business,
  • používat ERP systém ABRA Gen, který dokáže na základě dat připravit efektivní finanční predikci.

Jak dostupná data využít pro predikci stavu financí, ukazuje náš šestidílný seriál v rámci projektu ABRA Café:

Všechny díly seriálu popisující postup, jak předpovídat finanční budoucnost firmy za pomoci ERP, najdete na stránkách ABRA Café.

Výkon firmy či prodej jednotlivých produktů je nutné sledovat za krátká časová období, z nichž snadno poznáte různé sezónní výkyvy. S detailním vyhodnocením příčin aktuálního hospodářského výsledku vám pomohou sezónní křivky, které ukazují období s nejvyšším prodejem daného zboží či služby. Do samotné předpovědi hospodářských výsledků musíte zahrnout také předstihové ukazatele, které významně ovlivňují prodeje služeb a produktů. Nastavení předstihových ukazatelů je pro každou firmu unikátní.

Více o sezónních křivkách a předstihových ukazatelích a jak s nimi pracovat, se dočtete v našem článku Firemní data v souvislostech – sezónní křivky a předstihové ukazatele.

Jak správně evidovat firemní data v informačním systému a jak nastavit business intelligence? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ