Přihlaste své aplikace do soutěže Společně otevíráme data

24. 9. 2018

Jednou z hodnot, které ABRA Software pomáhají najít cestu ke správnému rozhodnutí, je etika. Proto nás těší aktivity Nadace Open Society Funds Praha, která mimo jiné usiluje o transparentní veřejnou správu a rovné příležitosti pro všechny. Proto bychom vás rádi upozornili na soutěž Společně otevíráme data.

Nadace OSF otevřela v sobotu 1. září 2018 přihlašování do již šestého ročníku soutěže Společně otevíráme data, která oceňuje nejlepší aplikace postavené na otevřených datech. I tento rok je smyslem soutěže podpořit vznik nových služeb pro veřejnost a zviditelnit společenský a ekonomický potenciál otevřených dat.

Soutěžit mohou zájemci z řad veřejnosti, neziskových organizací i firem. Podmínkou je, aby přihlášené aplikace využívaly otevřená data anebo byla část použitých dat zveřejněna v otevřených formátech. Pokud již byla aplikace do soutěže přihlášena v minulých letech, musí se její současná verze výrazně lišit od té naposledy přihlášené.

Letos se soutěžící mohou nově přihlásit do šesti soutěžních kategorií – Transparentnost, Participace, Data v každodenním životě, Open Source, Solution App a Smart Prague.

Do soutěže se zájemci mohou přihlásit až do 31. října 2018. Slavnostní vyhlášení proběhne 27. listopadu 2018 v Café Jedna od 19.00.

Více o soutěži se dozvíte na stránkách Nadace OSF.