O produktech

Prodejní cenu dokáže informační systém měnit i podle množství kusů

22. 7. 2022
Pokročilé ceníky v ABRA Gen

Efektivní prodej stojí i padá na dobře nastavené ceně zboží. Prodejní ceny se v informační systému ABRA Gen nezadávají na skladových kartách, ale definují se ceníky, do kterých se vybrané skladové karty zařazují jakožto ceníkové položky. Kromě běžných ceníkům vám systém umožňuje nastavit různé akční ceníky s omezenou platností nebo různé partnerské či dealerské ceníky, které lze přiřadit skupinám zákazníků či vybraným partnerům.

Do ABRA Gen jsme také nedávno přidali odstupňované ceny, které umožňují nastavit nákupní nebo prodejní cenu variabilně v závislosti na množství zboží. A to velmi jednoduše v dodavatelském či prodejním ceníku přímo u každé položky zboží.

Odstupňované ceny zboží podle odebraného zboží
Odstupňované ceny zboží podle odebraného zboží v agendě Ceníky

Na prvním řádku odstupňovaných cen vždy vidíte běžnou cenu zboží. Dále můžete přidávat další řádky s počty kusů, od kterých se má změnit cena, a pak výši slevy buď v procentech nebo přímo jako novou prodejní cenu. O zbytek už se postará systém ABRA Gen.

Odstupňovaná cena se pak pochopitelně automaticky promítne do nákupních, skladových a prodejních dokladů. Automatické předvyplňování jednotkové ceny na řádcích dokladů je upraveno tak, aby u cen získávaných z ceníků nebo akčních ceníků zohledňovalo odstupňovanou cenu dle množství vůči množství na zadávaném řádku dokladu.

Podrobný popis nastavení odstupňovaných cen naleznete v online nápovědě v kapitole Ceníky.

Všechny užitečné nové funkce si vždy nejlépe zajistíte, pokud udržujete systém ABRA Gen aktuální. Nezapomeňte proto nainstalovat aktuální verzi.