Nadace Dobrý Anděl

Úspěšná moderní nadace díky ABRA Flexi vede bezpapírové účetnictví. Zvládá s ním spravovat velké množství darů i provozovat e-shop.

Nadace Dobrý Anděl - Martina Hovorková
Martina Hovorková, Dobrý Anděl

Martina Hovorková

finančně – provozní koordinátorka

„Velmi oceňuji integritu systému, kdy téměř vše je možné změnit bez narušení vazeb mezi tabulkami. Odpovídá to představám o účetnictví 21. století.“

1

Přešli jsme na in-house řešení

Proč jsme si jako program vybrali ABRA Flexi? Kromě skvělého API oceňujeme zdánlivé detaily, které umí hodně pomoci – třeba napojení na rejstříky, odkud se aktualizují data našich dodavatelů, nebo rychlou přípravu kontrolního hlášení a přiznání k DPH.

2

Oceňujeme rychlé nasazení

Při implementaci nám nejvíce pomohly užitečné nástroje importu, zejména importů z excelových tabulek. Účetnictví za pět měsíců tohoto roku jsme tak převedli do ABRA Flexi v rekordním termínu jednoho měsíce.

3

Využíváme desktop i web

Kolegyně chodí na online Flexi pro ověření a připodepsání faktur a různé náhledy. V budoucnu budou webovou aplikaci využívat také například externí auditoři, daňový poradce či spoluzakladatelé nadace, což nám velmi ulehčí každoroční proces auditu.

Dobrý Anděl od roku 2011 rozdělil více než miliardu a půl korun rodinám, které se starají o nemocného člena. Každý první pracovní den v měsíci přerozdělí všechny přijaté příspěvky. Jak díky jejich silnému marketingu známe z reklam, až do posledního haléře. Za srpen 2021 to bylo například 29 116 447, 36 korun. V minulosti každou registraci upravovali ručně, což celý proces značně zpomalovalo a s rostoucím počtem registrovaných dárců už to ani dál nešlo.

Nadace proto pár let zpět investovala do realizace portálu s daty v cloudu, který je přes API napojený na web Dobryandel.cz. Teď je díky ABRA Software všechno automatizované. Nutnost dalšího IT řešení přišla ve chvíli, kdy rapidně vzrostl počet účetních operací a Dobrý Anděl začal provozovat svůj e-shop s dárkovými předměty pro dárce. Dobrý Anděl tak v roce 2021 začal používat ABRA Flexi.

Logo Nadace Dobrý Anděl
ZAMĚSTNANCI12
ROČNÍ OBRAT320 mil. Kč
WEBwww.dobryandel.cz

Klíčové benefity

  • Při importu dokladů z e-shopu do účetnictví se ABRA Flexi postará o automatické spárování plateb a faktur. Každý měsíc zbývá jen cca pět až deset operací k dořešení – např. chybné variabilní symboly, zápočty dobropisů či různé rozdíly v platbách.
  • Nadace díky propracovanému systému příloh může vést účetnictví bezpapírově, což ušetří čas, náklady, přírodu i prostor v kanceláři.
  • Díky maximálně automatizovanému e-shopu se objednávka dostane k zákazníkovi co nejrychleji.

Jak ABRA Flexi pomáhá v číslech

500

50 i 500 – desetkrát více dokladů, stejná rychlost

30 dní

30 dní – stačilo k převedení půlročních dat do Flexi

20 min

Tolik času zabere každý měsíc zaúčtování dokladů včetně DPH

Schéma ABRA Flexi v Dobrý anděl

Import dokladů putuje přes API do ABRA Flexi (Dobrý Anděl si udělal vlastní převodní můstek, který jen mírně překlápí exportní CSV soubor do importního XLS souboru). Podobným způsobem dochází k transferu účetních informací z webu Dobryandel.cz do Flexi.

Vyzkoušejte ABRA Flexi na měsíc zdarma!

Máte zájem o řešení na míru pro vaši firmu?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ