Dobrý anděl

Do posledního haléře: pomoc tisícům nemocných pravidelnými měsíčními příspěvky.

V čem ABRA Software pomáhá?

  • Vyvinul webový systém, který se vypořádal s očekávaným nárůstem registrovaných uživatelů v počtu 10 000 registrací.
  • Sjednotil všechna data v jedné databázi.
  • Zautomatizoval správu dat v online prostředí, k systému dodala vlastní API a také cloudový prostor, na kterém webový systém běží.
  • Systém propojil s webem www.dobryandel.cz, jenž je ve správě firmy Play.cz.
OBOR Finance, Obchod, Služby
ZAMĚSTNANCI
ROČNÍ OBRAT mil. Kč
MÍSTO Praha
WEB www.dobryandel.cz/

Peníze, které Petr Sýkora a Jan Černý prodejem firmy získali, se rozhodli investovat dál. Chtěli pomoci lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Náhoda je v roce 2010 zavedla na Slovensko, kde se seznámili s Andrejem Kiskou a slovenským projektem DOBRÝ ANJEL. Tato organizace je oslovila natolik, že se rozhodli založit DOBRÉHO ANDĚLA v Čechách. Stalo se tak v roce 2011.

Oba zakladatelé pro nadační fond DOBRÝ ANDĚL sami pracují a přitom provoz a další organizační náklady hradí ze svých vlastních zdrojů. Veškeré finanční příspěvky od dárců rozdělují do posledního haléře potřebným rodinám s dětmi.

Úspěchem nadačního fondu je také podpora od mnoha firem. Největšími partnery jsou: společnost Google, která pomáhá s online prezentacemi a Dobrému Andělovi poskytla grant v hodnotě 25 000 $; Raiffeisen Bank, která poskytla bankovní konta zdarma, a společnost T-Mobile, která vyvinula systém plateb přes SMS a připravuje mobilní aplikaci.

Petra Sýkoru k DOBRÉMU ANDĚLU dovedla dlouhá podnikatelská cesta. V roce 1993 založil spolu s kamarádem Janem Černým společnost Papirius, která dodávala firmám kancelářské potřeby. Měli velký úspěch. Dodávky papíru a kancelářských potřeb do firem a úřadů byly v roce 1993 v České republice novinkou.

První objednávky nosili společníci zákazníkům sami v batohu. Firma se rozrůstala, postupně založila pobočky na Slovensku a v Maďarsku. Stala se nejvýznamnější firmou v tomto oboru ve střední a východní Evropě. V roce 2006 ji oba majitelé prodali americké firmě Office Depot. Měli pocit, že je potřeba změnit styl života a začít něco nového.

Pro realizaci nového webového informačního systému byla vybrána společnost ABRA Software, která měla dodat systém pro online správu dárců a příjemců a všech dalších dat pokrývajících agendy nadačního fondu.

ABRA Software během několika měsíců vyvinula webový systém. Ten musel být nasazen před plánovanou marketingovou kampaní, ve které se očekával nárůst registrovaných v počtu 10 000 registrací. Termín ABRA stihla i s převodem historie registrací, příjemců a plateb, čítajících cca 50 000 záznamů.

ABRA Sjednotila všechna data v jedné databázi, zautomatizovala správu dat v online prostředí, k systému dodala vlastní API a také cloudový prostor, na kterém webový systém běží. Systém propojila s webem www.dobryandel.cz, jenž je ve správě firmy Play.cz.

V České republice prostřednictvím DOBRÉHO ANDĚLA pomáhá přes 27 000 dárců – Dobrých andělů. Pomoc obdrželo již více než 1 000 rodin. Fond za svou krátkou historii rozdělil již více než 96 milionů korun.

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte se nás zeptat…

Kontaktujte nás

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ