Dobrý anděl

Nejúspěšnější nadace díky automatizaci efektivně spravuje veškeré finanční příspěvky.

Petr Sýkora, Dobrý Anděl

V čem ABRA Software pomáhá?

  • Urychluje a zlevňuje proces příjmu žádostí na finanční příspěvky díky komplexní digitalizaci všech procesů.
  • Vyvinul a dále rozvíjí webový systém, který se vypořádal s očekávaným nárůstem registrovaných uživatelů v počtu 10 000 registrací.
  • Sjednocuje všechna data v jedné databázi.
  • Automatizuje správu dat v online prostředí, součástí systému je vlastní API a také cloudový prostor, na kterém webový systém běží.
  • Systém je propojen s webem www.dobryandel.cz, jenž je ve správě firmy Play.cz.
blank
OBOR Finance, Služby
ZAMĚSTNANCI 19
ROČNÍ OBRAT 270 mil. Kč
MÍSTO Praha
WEB www.dobryandel.cz/

Zakladatel nadace Dobrý anděl Petr Sýkora nechce zůstat stát na místě. Rozhodl se pro další etapu a komplexní digitalizaci všech procesů. Například formulářů a dalších potřebných stanovisek a vyjádření potřebuje žadatel mnoho. Plná digitalizace vede s rostoucím počtem žádostí k urychlení a zlevnění celého procesu jejich příjmu. Proces pak navazuje na automatizovanou správu dat dárců vyvinutého na míru firmou ABRA Software.

Petr Sýkora hovoří o ABRA Software

Příběh Dobrého anděla

Peníze, které Petr Sýkora a Jan Černý prodejem firmy získali, se rozhodli investovat dál. Chtěli pomoci lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Náhoda je v roce 2010 zavedla na Slovensko, kde se seznámili s Andrejem Kiskou a slovenským projektem DOBRÝ ANJEL. Tato organizace je oslovila natolik, že se rozhodli založit DOBRÉHO ANDĚLA v Čechách. Stalo se tak v roce 2011.

Oba zakladatelé pro nadační fond DOBRÝ ANDĚL sami pracují a přitom provoz a další organizační náklady hradí ze svých vlastních zdrojů. Veškeré finanční příspěvky od dárců rozdělují do posledního haléře potřebným rodinám s dětmi.

Úspěchem nadačního fondu je také podpora od mnoha firem. Největšími partnery jsou: společnost Google, která pomáhá s online prezentacemi a Dobrému Andělovi poskytla grant v hodnotě 25 000 $; Raiffeisen Bank, která poskytla bankovní konta zdarma, a společnost T-Mobile, která vyvinula systém plateb přes SMS a připravuje mobilní aplikaci.

Petra Sýkoru k DOBRÉMU ANDĚLU dovedla dlouhá podnikatelská cesta. V roce 1993 založil spolu s kamarádem Janem Černým společnost Papirius, která dodávala firmám kancelářské potřeby. Měli velký úspěch. Dodávky papíru a kancelářských potřeb do firem a úřadů byly v roce 1993 v České republice novinkou.

První objednávky nosili společníci zákazníkům sami v batohu. Firma se rozrůstala, postupně založila pobočky na Slovensku a v Maďarsku. Stala se nejvýznamnější firmou v tomto oboru ve střední a východní Evropě. V roce 2006 ji oba majitelé prodali americké firmě Office Depot. Měli pocit, že je potřeba změnit styl života a začít něco nového.

Pro realizaci nového webového informačního systému byla vybrána společnost ABRA Software, která měla dodat systém pro online správu dárců a příjemců a všech dalších dat pokrývajících agendy nadačního fondu.

ABRA Software během několika měsíců vyvinula webový systém. Ten musel být nasazen před plánovanou marketingovou kampaní, ve které se očekával nárůst registrovaných v počtu 10 000 registrací. Termín ABRA stihla i s převodem historie registrací, příjemců a plateb, čítajících cca 50 000 záznamů.

ABRA Sjednotila všechna data v jedné databázi, zautomatizovala správu dat v online prostředí, k systému dodala vlastní API a také cloudový prostor, na kterém webový systém běží. Systém propojila s webem www.dobryandel.cz, jenž je ve správě firmy Play.cz.

V České republice prostřednictvím DOBRÉHO ANDĚLA pomáhá přes 27 000 dárců – Dobrých andělů. Pomoc obdrželo již více než 1 000 rodin. Fond za svou krátkou historii rozdělil již více než 96 milionů korun.

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ