Digitalizace výroby v ELKO EP

Informační systém ABRA Gen zajišťuje plně automatické řízení firemních procesů a pomohl firmě výrazně zvýšit objem výroby i množství zboží prodávaného přes B2B e-shop.

Informační systém ABRA Gen řídí digitalizovanou výrobu v ELKO EP
Jiří Končený ELKO EP

Jiří Konečný

jednatel ELKO EP

Odborníci z ABRA Software se na naše procesy podívali s nadhledem a správně určili, co a jak změnit a nastavit tak, aby firma lépe fungovala. Výsledky se projevily v číslech i ve spokojenosti našich zaměstnanců, kteří se zbavili zbytečné administrativy.

1

Máme přesné informace o výrobě

Díky komplexním informacím řídíme výrobu na základě reálných dat, a ne podle dojmů. Dokážeme odhalit úzká místa ve výrobě, víme, kolik držet skladových zásob a kolik zabírají místa, známe svoje top produkty, vyhodnocujeme produktivitu.

2

Známe kompletní historii výrobku

Z rodného listu výrobku snadno určíme, jaké součástky byly použity i kdo přesně a při jaké operaci na jednom každém výrobku pracoval. Informace využíváme v rámci zpětné vazby, reklamací či při fakturaci. Traceabilita je důležitá také pro organizaci výroby a precizní plánování kapacit výrobních linek.

3

Využíváme plných kapacit

Ve variabilní výrobě plánujeme každou operaci. V rámci jedné směny může být v celé výrobě nezávisle na sobě rozpracováno tisíce kusů různých polotovarů a výrobků. Systém dokáže požadavky na výrobu řídit s maximálním vytížením všech linek. Díky tomu může v provozu běžet i několik desítek výrobních příkazů najednou.

Průmysl 4.0 v praxi

ELKO EP je jedním z předních světových výrobců elektronických zařízení pro domovní, office a průmyslové automatizace. Své špičkové výrobky vyváží do více než 60 zemí světa. O Průmyslu 4.0 jen nemluví. Už několik let jej totiž žije. Plně automatické řízení firemních procesů – od návrhu přes testování a výrobu až po skladování a prodej zajištuje informační systém od ABRA Software.

Vše na jednom místě

ABRA v roli informačního systému typu all-in-one zvládá specifika elektrotechnické výroby a dokáže pokrýt kompletní firemní procesy včetně prodeje, skladování, účetnictví i CRM. Výsledkem jsou ucelené, lehce dostupné a dokonale provázané informace s možností individuálního přizpůsobení. Informační systém firmě pomohl výrazně zvýšit objem výroby i množství zboží prodávaného přes B2B e-shop.

Logo ELKO EP
ZAMĚSTNANCI240
ROČNÍ OBRAT500 mil. Kč
WEBwww.elkoep.cz

Digitalizované řízení výroby

Informační systém ABRA umožňuje efektivní řízení výroby s přímým napojením na skladové hospodářství, nákup, prodej a další související firemní procesy.

Jak software ABRA pomáhá ve výrobě:

  • Zajišťuje perfektní dohledatelnost a kontrolu nad celou výrobou. Management má dokonalý přehled o tom, co přesně se výrobě děje.
  • Automaticky propojuje požadavky na výrobu se skladovým hospodářstvím. Optimalizuje zásoby a na základě SCM bilancí vytváří požadavky na nákup.
  • Eviduje kompletní historii výrobku v rodném listu – podle sériového čísla ví, jaké polotovary a součástky byly použity i kdo přesně a při jaké operaci na výrobku pracoval.
  • S využitím PLM terminálů sleduje pracovní výkony přímo na výrobní lince. To umožňuje detailně sledovat produktivitu práce. Vše je provázané až po tvorbu mezd.
  • Plánuje každou výrobní operaci tak, aby vždy byly vytíženy maximální kapacity všech výrobních linek.

„Díky komplexním informacím řídíme výrobu na základě reálných dat, a ne podle dojmů. Pro nás je ERP systém existenční nutností. Bez systému bychom výrobu nebyli schopni vůbec řídit,“ říká výrobní ředitel ELKO EP Petr Demek.

Jak ABRA Gen pomáhá v číslech

100 %

traceabilita od výroby až k zákazníkovi

2500 +

finálních výrobků denně

20 +

výrobních příkazů současně

Transportní dávky pro efektivnější plánování výroby

Efektivnější plánování kapacit umožňují tzv. transportní dávky. V systému je definováno množství kusů výrobků, které je potřeba ke složení jednoho balení – např. pro 2 500 kusů výrobku je potřeba 25 transportních dávek. Proto lze naplánovat výrobu tak, aby ji bylo možné realizovat po částech na různých operacích a pořád se jednalo o jeden výrobní příkaz. Výrobní příkaz nemusí naráz celý proběhnout jedním pracovištěm, ale rozdělí se podle potřeby. Tím jsou maximálně vytěžovány všechny kapacity.

Předvedeme vám systém ABRA Gen podrobně

Máte zájem o řešení na míru pro vaši firmu?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ