Grumant

Obchodní společnost s obráběcími nástroji a řešením pro plnou podporu obráběcího cyklu.

blank

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Po zavedení informačního systému vzrostla pětinásobně produktivita práce obchodního oddělení.
  • Jeden pracovník obchodního oddělení díky ABRA Gen denně přijme v průměru 58 objednávek, zpracuje 30 nabídek a vytvoří 12 objednávek vůči svým dodavatelům.
  • Nabízí rozbor všech ekonomických a obchodních ukazatelů. Management tak může během několika minut analyzovat stav firmy, vytvářet obchodní predikce a operativně plánovat změny.
  • Automatizuje každodenní firemní procesy.
blank
OBOR Finance, Jádro, Obchod
ZAMĚSTNANCI 47
ROČNÍ OBRAT mil. Kč
MÍSTO Praha
WEB www.grumant.cz

GRUMANT s.r.o. je dodavatelem technologických řešení a nástrojů pro plnou podporu obráběcího cyklu. Je firmou, která v oboru dodávek nástrojů pro třískové obrábění v devadesátých letech prolomila zastaralý pohled na pojem produktivita strojírenské výroby, a která v současnosti táhne obor progresivním přístupem a inovacemi.

Svůj patnáctiletý růst Grumant postavil na vysoce kvalitních produktech, komplexnosti dodávek a krátkých termínech dodání, v kombinaci s konstantním zajištěním servisních služeb a technologické podpory.

V ROCE 1993 se Ing. Valeri Zakrepa rozhodl založit firmu obchodující s kvalitními obráběcími nástroji pro třískové obrábění. „Nebylo snadné vybrat dodavatele, kteří vynikají nejen vysokou technickou kvalitouvýrobků, ale také spolehlivostí. Nejdříve jsme hledali v Rusku, ale tam jsme narazili právě na malou spolehlivost,“ komentuje začátky podnikání Valeri Zakrepa.

ŠEST LET K ÚSPĚCHU „Dalších šest let jsme bojovali: budovali jsme sortiment od různých dodavatelů. Hlavním měřítkem byla kvalita výrobků. Chtěli jsme najít především dodavatele, kteří ještě nebyli v Česku etablovaní a kteří byli ochotni začít obchodovat s doposud nezavedeným dealerem. Postupně jsme vybudovali jedno z nejširších portfolií obráběcích nástrojů a technologií v oboru. Nyní spolupracujeme s cca 30 dodavateli, od kterých bereme vždy jen jejich TOP produkty a z nich skládáme svůj vlastní ucelený sortiment. Proto můžeme klientovi v současnosti nabídnout o cca 40 % nižší ceny než konkurence, při stejné nebo lepší kvalitě produktu. K tomu servisní zázemí s reakční dobou v řádech hodin.“

V DEVADESÁTÝCH LETECH si vedení Grumantu uvědomilo, že je potřeba především překonat propastný technologický rozdíl oproti západnímu světu. Vedení začalo prosazovat progresivní pracovní postupy orientované na výsledek a produktivitu a nabírat mladé, schopné a kreativní obchodníky. V té době bylo třeba usilovně pracovat se zlozvyky českého strojírenství. Klient musel pochopit, že správně zvolený moderní nástroj vybraný podle relevantních parametrů, spolu s kvalitním naprogramováním procesu a strategickou organizací obráběcího procesu, může až desetinásobně zvýšit produktivitu výroby, snížit spotřebu nástrojů, kapaliny, elektřiny a potažmo i fixních nákladů.

MĚŘÍTKEM VŠEHO JE PRODUKTIVITA V roce 1996 Grumant hledal nové pracovní síly a současně prostředky pro zvýšení produktivity práce. Tím se nakonec stal informační systém ABRA Gen, který si získal vedení firmy již při první prezentaci, ze které bylo jasné, že zautomatizovat půjde hodně každodenních činností.

Díky ABRA Gen vzrostla pětinásobně produktivita práce obchodního oddělení. Před zavedením informačního systému ABRA Gen obchodníci ručně vystavovali faktury, dodací listy a jiné dokumenty. Po jeho zavedení jeden pracovník obchodního oddělení denně přijme v průměru 58 objednávek, zpracuje 30 nabídek a vytvoří 12 objednávek vůči svým dodavatelům, což bylo dříve nemyslitelné.

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ