KLAUS Timber

Expanze do zahraničí vyžaduje informační systém.

Nakládání euro palet v areálu KLAUS Timber

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Firma potřebuje získávat aktuální informace z výroby, přesně evidovat skladové zásoby a dostávat sofistikované obchodní přehledy. ABRA Gen dodává přehledné reporty.
  • ABRA Gen je poskládán podle potřeb firmy. Nasazení PLM terminálů do výroby zajišťuje dokonalou kontrolu nad celým procesem.
  • Systém čárových kódů udržuje sklad přehledný a v pořádku.
  • Implementace ABRA Gen přináší firmě úsporu v lidských zdrojích, přehled o pohybu surovin i výrobků a snížení nákladů optimalizací výrobních prostředků.
Logo KLAUS Timber
OBORVýroba, Obchod, Sklad
ZAMĚSTNANCI250
ROČNÍ OBRAT630 mil. Kč
MÍSTOZápadočeský kraj
WEBwww.klaustimber.cz

Dřevařská výrobní firma KLAUS Timber je největším producentem palet v ČR. Společnost zaměstnává 250 lidí a její roční obrat přesahuje 630 milionů Kč. Za rok vyrobí více než 3,6 milionu atypických jednorázových palet ve zhruba třech stech dvaceti druzích. Konstrukce palet je šitá na míru požadavkům a přáním zákazníků. Mezi významné odběratele patří společnost LEGO a německé automobilové firmy. Zhruba čtvrtinu výrobní kapacity zásobuje řezivem z vlastní pily. To odpovídá 35 tisícům kubíků dřeva, čímž se řadí do středního segmentu v oblasti zpracování dřeva.

Informační systém ABRA Gen se dokázal přizpůsobit dřevařské výrobě a zajistil aktuální přehled o výrobě i systematické sledování surového dřeva a palet.

Marcel Klaus, KLAUS Timber

Marcel Klaus

ředitel a předseda představenstva KLAUS Timber, a.s.

Věděl jsem, že potřebujeme řídit výrobu, využít štítky, čárové kódy a čtečky. Rozumím výrobě palet a investičním rozhodnutím, ale ne softwaru tohoto typu. O tom, jakého dodavatele zvolím, jsem přemýšlel asi dva roky. Pro ABRA Software jsem se nakonec rozhodl na základě osobní důvěry, navíc je to česká firma, to mi přišlo fajn. Chlapi, co přijeli na analýzu, řekli, že systém poskládají, jak potřebuji. A opravdu ho tak poskládali.

Zásadní přínos ABRA Gen: PLM Terminály a čárové kódy

Nasazením PLM terminálů do výroby firma získává okamžitý přehled a plnou kontrolu nad výrobní kapacitou. Pomocí Barcode 128B kódů firma dokáže kdykoliv zjistit přesnou historii každé vyrobené palety.

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení KLAUS Timber CZ