LANÁ

Pevné spojení se světem.

blank

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Integruje různé evidence do jedné databáze a efektivně spravuje obchodní zakázky od A až do Z.
  • Přináší přehled a kompatibilitu dat ve výrobě.
  • Připravuje pravidelný manažerský reporting.
  • Sjednocuje informace o zakázkách na jednom místě.
blank
OBOR Finance, Jádro, Obchod, Služby, Výroba
ZAMĚSTNANCI
ROČNÍ OBRAT mil. Kč
MÍSTO Slovenská republika
WEB www.lana.sk

Již v roce 1951 vznikl podnik „Závod Slovenského národného povstania“ na výrobu primárního hliníku, v němž byly postupně vybudovány slévárny. Pro finalizaci výroby byla na počátku vybudována lisovna hliníkových profilů a následně byla založena výroba hliníkových drátů a hliníkovo‑ocelových (AlFe) lan. Do Žiaru nad Hronom se technologie na výrobu drátů a lan dostaly přesunem výroby z Kovohutí Děčín. Dvanáct drátotahů a 6 zlaňovacích strojů bylo namontováno a spuštěno do provozu v roce 1967.

PRVNÍ LANO

„První hliníkovo‑ocelové lano s rozměry 350/6 bylo vyrobené v září 1967,“  hovoří o historii podniku Jozef Barniak, obchodní specialista společnosti Laná a.s. „V následujících letech průměrná roční výroba představovala 10 000 tun lan. Rozrůstal se i sortiment lan a přibývali také noví odběratelé.“

EXPORT

V dalších letech se výroba stabilizovala na 18 000 tunách lan ročně s převahou exportu hlavně do bývalého Sovětského svazu. Po jeho rozpadu se snížila roční výroba na 8 000 tun.

V devadesátých letech se export rozrostl do Rakouska, Litvy, Ukrajiny, Turkmenistánu a Bosny a Hercegoviny. Ve válkou zničené Bosně a Hercegovině AlFe lana obnovovala především vysokonapěťové sítě.

Modernizace výroby

V období let 1992 -2001 byla lanovna součástí společnosti Alufinal a.s. Toto období charakterizuje modernizace zlaňovacích strojů a také velký konkurenční boj o zákazníka. Firma chtěla nabídnout především kvalitu, a tak se při modernizaci zlaňovacích strojů soustředila na posun kvality v oblasti výroby. Příkladem může být nahrazení zastaralého brzdícího systému ve zlaňovacích koších moderním počítačovým řízením.

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ