Liftago

Doklady z interní aplikace putují přes API rovnou do ABRA Flexi, chytrého softwaru pro menší byznys.

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Firma potřebovala propojit vlastní aplikaci Liftago Konzole, přes níž generuje faktury, s účetním programem. Ohlasy na dobře napsané API rozhodly, že volba padla na program Flexi, který Liftago používá od roku 2016.
  • Ve firmě s Flexi pracují tři lidé na rozšířené úrovni s možností provádět úpravy, dva zaměstnanci mají program pouze na čtení a jeden člověk má testovací přístup pro IT tým. Všichni používají desktop prostřednictvím vzdálené plochy, kdy mají aplikaci nainstalovanou na svých noteboocích.
  • Přes API do Flexi putují také pohledávky vůči bance i dodavatelům a interní doklady.
  • Liftago si chválí možnost otevřít si více firemních entit najednou a celkově oceňuje grafické uživatelské rozhraní, které pravidelně prochází redesignem.
Logo Liftago
OBORObchod, Služby
ZAMĚSTNANCI50
ROČNÍ OBRAT400 mil. Kč
MÍSTOPraha
WEBwww.liftago.cz

Nápad na technologický start-up se rodil postupně. “Liftago se zrodilo díky vizi autonomní mobility v hlavě Martina Hausenblase. Společně s tehdejším ředitelem a společníkem Jurajem Atlasem mě pro Liftago nadchli – nyní jej vedu k naplnění úvodních vizí.”

Tak Ondřej Krátký popisuje začátek Liftaga, u kterého byl v roce 2012 společně s Jurajem Atlasem a Martinem Hausenblasem. “Myšlenky o budoucí automatizaci aut nosil v hlavě hlavně Martin s Jurajem, já jsem měl spíš pozici kreativního realizátora a univerzála,” popisuje Ondřej, který kvůli rozjezdu aplikace před lety opustil tehdejší zaměstnání.  Ve firmě se první roky soustředil na marketing, zákaznický servis a logistiku, v roce 2017 od Juraje převzal post výkonného ředitele.

Ondřej Krátký, Liftago

Ondřej Krátký

Liftago

„Měsíční fakturace je v zásadě automatizovaný úkon, kde fakturantka má pouze kontrolní roli, oproti manuální fakturaci a zadávání faktur do systému. Dochází tak k velké úspoře času a minimalizuje se zároveň chybovost.“

Kromě predikce budoucnosti o úspěchu zakladatelů Liftaga rozhodl fakt, že svou pozornost zaměřili na řidiče. “Chtěli jsme mít ty nejlepší. Protože když zklame jejich služba, je jedno, jak dobrou aplikaci máte,” vysvětluje současný CEO. Tak vznikla v podstatě unikátní burza taxikářů, kteří dopředu vidí, kam pojedou, můžou odhadnout dopravní situaci a tím také cenu. Lidé si tak mohou mezi jejich nabídkami v reálném času do pár vteřin vybrat. Dnes má firma více než 1500 profesionálních řidičů a kurýrů s průměrnou dostupností pět minut.

Liftago zároveň nabízí logistické služby expresního a přesného hromadného doručování firmám, kterým mohou snadno agregovat a exportovat účetní doklady za různé typy přeprav. Firemní taxi klientele umožňuje díky napojení na Flexi snadno generovat souhrnnou fakturu s přehledem jízd místo jednotlivých účtenek.

“Měsíční fakturace je v zásadě automatizovaný úkon, kde fakturantka má pouze kontrolní roli, oproti manuální fakturaci a zadávání faktur do systému. Dochází tak k velké úspoře času a minimalizuje se zároveň chybovost.” Ondřej Krátký, spoluzakladatel a ředitel Liftaga.

Výhody propojení s Flexi: úspora času a omezení chyb při přenosu dat

Technologická firma zajišťuje přepravu osob a převoz zboží přes moderní aplikaci. Disponuje velkou logistickou sítí taxíků, kurýrů a doručovatelů ve více než deseti českých městech a na Slovensku. Nabízí nejen taxi služby pro jednotlivce i firmy, ale využívají ji také e-shopy k přepravě zboží nebo logističtí partneři.

Interní aplikace, přes níž si zákazníci službu objednávají, tak generuje velké množství dokladů, které je potřeba rychle a bezchybně přenést do účetnictví. To Liftagu umožňuje propojení přes API, které vydané faktury každý měsíc posílá do systému ABRA Flexi, kde se na základě variabilního symbolu automaticky párují s bankovními výpisy.

Chytrý software, který si zamilujete

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení Liftago CZ