DOBRÝ ANDĚL

DO POSLEDNÍHO HALÉŘE:
POMOC TISÍCŮM NEMOCNÝCH PRAVIDELNÝMI MĚSÍČNÍMI PŘÍSPĚVKY.

Petr Sýkora Petr Sýkora, spoluzakladatel a předseda správní rady DOBRÉHO ANDĚLA v České republice

DOBRÝ ANDĚL pomáhá pravidelnými měsíčními částkami rodinám, ve kterých otec, matka nebo některé z dětí mají rakovinu nebo trpí jiným vážným onemocněním (cystická fibróza, svalová dystrofie, vážné dědičné metabolické poruchy aj.).

Pomoc Dobrého anděla má pevná pravidla zaručující průhlednost a férovost poskytované pomoci. Nadační fond rozděluje vybrané finance vždy do posledního haléře. Zveřejňuje online informace na svých webových stránkách www.dobryandel.cz o přijatých a darovaných částkách. Data na webu spravuje v informačním systému vyvinutém společností ABRA Software.

DÍKY WEBOVÉMU INFORMAČNÍMU SYSTÉMU OD ABRY VIDÍ KAŽDÝ DÁRCE, KOMU V DANÉM MĚSÍCÍ POMOHL.

Martina Hovorková, výkonná ředitelka 

PENÍZE, které Petr Sýkora a Jan Černý prodejem firmy získali, se rozhodli investovat dál. Chtěli pomoci lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Náhoda je v roce 2010 zavedla na Slovensko, kde se seznámili s Andrejem Kiskou a slovenským projektem DOBRÝ ANJEL. Tato organizace je oslovila natolik, že se rozhodli založit DOBRÉHO ANDĚLA v Čechách. Stalo se tak v roce 2011.

OBA ZAKLADATELÉ pro nadační fond DOBRÝ ANDĚL sami pracují a přitom provoz a další organizační náklady hradí ze svých vlastních zdrojů. Veškeré finanční příspěvky od dárců rozdělují do posledního haléře potřebným rodinám s dětmi.

ÚSPĚCHEM nadačního fondu je také podpora od mnoha firem. Největšími partnery jsou: společnost Google, která pomáhá s online prezentacemi a Dobrému Andělovi poskytla grant v hodnotě 25 000 $; Raiffeisen Bank, která poskytla bankovní konta zdarma, a společnost T-Mobile, která vyvinula systém plateb přes SMS a připravuje mobilní aplikaci.

Martina HovorkováMartina Hovorková, výkonná ředitelka DOBRÉHO ANDĚLA

DÁRCI SVOU AGENDU VYŘIZUJÍ V REÁLNÉM ČASE PŘÍMO NA INTERNETU. ABRA NÁM TÍM VÝRAZNĚ ZJEDNODUŠILA PRÁCI.

Martina Hovorková, výkonná ředitelka

Screenshot webu Dobrý anděl.cz od ABRA Software

PETRA SÝKORU k DOBRÉMU ANDĚLU dovedla dlouhá podnikatelská cesta. V roce 1993 založil spolu s kamarádem Janem Černým společnost Papirius, která dodávala firmám kancelářské potřeby. Měli velký úspěch. Dodávky papíru a kancelářských potřeb do firem a úřadů byly v roce 1993 v České republice novinkou.

PRVNÍ OBJEDNÁVKY nosili společníci zákazníkům sami v batohu. Firma se rozrůstala, postupně založila pobočky na Slovensku a v Maďarsku. Stala se nejvýznamnější firmou v tomto oboru ve střední a východní Evropě. V roce 2006 ji oba majitelé prodali americké firmě Office Depot. Měli pocit, že je potřeba změnit styl života a začít něco nového.

„NADAČNÍ FOND díky silnému marketingu rostl od prvních dnů vysokým tempem,“ vzpomíná na začátky Martina Hovorková, výkonná ředitelka DOBRÉHO ANDĚLA. „Museli jsme se tak rychlému vývoji přizpůsobit a vyřešit automatizaci některých kroků. Například ruční úpravy každé registrace nových Andělů již nebyly zvladatelné, zpomalovaly celý proces dárcovství. Rozhodli jsme se proto přejít od původně převzatého systému od společnosti Asseco ze Slovenska na nový systém, který měl zpracovávat údaje v reálném čase přímo na našem webu.“

PRO REALIZACI nového webového informačního systému byla vybrána společnost ABRA Software, která měla dodat systém pro online správu dárců a příjemců a všech dalších dat pokrývajících agendy nadačního fondu.

ABRA SOFTWARE během několika měsíců vyvinula webový systém. Ten musel být nasazen před plánovanou marketingovou kampaní, ve které se očekával nárůst registrovaných v počtu 10 000 registrací. Termín ABRA stihla i s převodem historie registrací, příjemců a plateb, čítajících cca 50 000 záznamů.

ABRA SJEDNOTILA všechna data v jedné databázi, zautomatizovala správu dat v online prostředí, k systému dodala vlastní API a také cloudový prostor, na kterém webový systém běží. Systém propojila s webem www.dobryandel.cz, jenž je ve správě firmy Play.cz.

V ČESKÉ REPUBLICE prostřednictvím DOBRÉHO ANDĚLA pomáhá přes 27 000 dárců – Dobrých andělů. Pomoc obdrželo již více než 1 000 rodin. Fond za svou krátkou historii rozdělil již více než 96 milionů korun.

Transparentní financování fondu Dobrý anděl
Společnost YVES ROCHER používá informační systém ABRA
Společnost PETROF používá informační systém ABRA
Společnost LAKTOS používá informační systém ABRA