Hama

Hama odbavuje téměř dvě třetiny objednávek přes ABRA E-shop

České zastoupení společnosti Hama hledalo komplexní nástroj obchodu a administrativy. Zároveň potřebovalo efektivní řešení datové komunikace s německým koncernem. Vybralo si flexibilní informační systém ABRA Gen, který přes integrovaný ABRA E-shop vyřizuje téměř dvě třetiny B2B objednávek.

  • Případová studie Hama
  • Stáhnout případovou studii Klaus Timber
  • Případová studie Hama
  • Případová studie Hama

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Automaticky ukládá objednávky z elektronického obchodu přímo do ERP systému.
  • Řídí efektivní elektronickou výměnu dat mezi informačním systémem a e‑shopem a rovněž s německým koncernem Hama.
  • Připravuje patnáct různých reportů, které jsou automaticky generovány v ABRA BI. Zahrnuje např. komplexní reporting obchodu, reporting pro mateřskou společnost nebo detailní sledování skladových zásob.
  • Díky elektronické výměně dokumentů (EDI) eliminuje nutnost ručně porovnávat příjemky s dodacími listy a šetří tak čas a přináší jistotu nulové chybovosti při vystavování faktur.
„E-shop je neustále živá věc. Nikdy nemůžeme říct, že máme hotovo. Sledujeme trendy v e-commerce oblasti a ty za pomocí konzultantů z ABRA Software zapracováváme do našeho e-shopu. Po tom, co jsme e-shop rozšířili o specifické funkce, máme z mého pohledu snad lepší přehled nad obchodními daty než naši němečtí kolegové. Oblíbil jsem si zasílání tabulek e-mailem. V ABRA BI sleduji obraty, nejprodávanější zboží, kontroluji marže, vývoj zákazníků, stavy skladů a sleduji tzv. ležáky. ABRA BI mi šetří spoustu času,“ říká Jaroslav Trepeš, ředitel společnosti Hama spol. s r.o. pro ČR a SR.
Jaroslav Trepeš, ředitel společnosti Hama pro ČR a SR.

Zásadní přínos ABRA Gen: E-shop a ABRA BI

Základním prodejním nástrojem firmy je B2B e-shop, přes který jde 58 % objednávek. Hama používá e-shop integrovaný v informačním systému ABRA Gen. V ABRA BI firma automaticky generuje patnáct různých reportů, v nichž sleduje obraty, nejprodávanější zboží, marži, vývoj zákazníků, stavy skladů a další důležité obchodní informace.

Informace o společnosti

Více o implementaci ABRA Gen ve firmě Hama spol. s r.o. v PDF souboru:

STÁHNOUT PDF

Společnost YVES ROCHER používá informační systém ABRA
Společnost PETROF používá informační systém ABRA
Společnost LAKTOS používá informační systém ABRA