Značka Yves Rocher se zrodila v roce 1959 z vize pana Yvese Rochera, který věřil v kosmetiku založenou na rostlinné bázi, která by zpřístupňovala krásu všem ženám.

YVES ROCHER FRANCE V roce 1956 pan Yves Rocher vyrobil na půdě svého domu první krém z rostliny orseje. V roce 1959 založil ve své rodné bretaňské vesnici La Gacilly laboratoř rostlinné kosmetiky. Rodné vesnici zůstal věrný, a své výrobky prodával na dobírku. I dnes je podnik úzce s La Gacilly svázán i přesto, že roční produkce v dnešní době čítá 300 miliónů kosmetických produktů pro celý svět.

PŘÍRODA A ZDRAVÍ Pan Yves Rocher propojil znalosti přírody s vědeckým výzkumem a s cílem dostat do svých výrobků nejúčinnější rostlinné výtažky. Svou filozofii zároveň opřel o podporu zdravého životního prostředí.

Lucie Tomišková Lucie Tomišková, tisková mluvčí Yves Rocher

HISTORIE ČESKÉHO ZASTOUPENÍ Společnost Yves Rocher spol. s r. o. vznikla v roce 1991, kdy Alena Záhorská dojednala podmínky českého zastoupení s mateřskou společností Yves Rocher France. Ještě ten rok otevřela první obchod s kosmetikou v Praze ve Vodičkově ulici. V roce 1995 byl otevřen druhý pražský obchod a v následujících letech byly otevřeny další prodejny v celé České republice. Dnes má Yves Rocher přes 200 zaměstnanců, 47 prodejních míst po celé České republice a nabízí v 18 salónech kosmetickou péči.

ABRA G3 NÁM URYCHLILA PRÁCI. UMÍME LÉPE VYHLEDÁVAT DATA O PRODEJI, MÁME PŘEHLED O TRŽBÁCH A HISTORII NÁKUPŮ JEDNOTLIVÝCH ZÁKAZNÍKŮ.

Lucie Tomišková, tisková mluvčí

„V začátcích našeho podnikání bylo nutné seznámit Čechy s doposud neznámou kosmetikou Yves Rocher. Budovali jsme povědomí o značce, vždy jsme kladli důraz na čistotu produktů a etiku podnikatelské filozofie. Nejvíce problematický pro nás byl fakt, že až do vstupu do EU jsme museli každý výrobek zvlášť nechat pro Českou republiku homologovat. Tento postup byl v začátcích naší firmy vyčerpávající, ale důvěra v kvalitu nám pomohla tyto nesnáze překlenout,“ vzpomíná na začátky podnikání Alena Záhorská, obchodní ředitelka Yves Rocher Česká republika.

Kosmetické produkty Yves Rocher

ABRA NÁM UMOŽŇUJE ŘEŠIT VŠE S JEDNOU KONTAKTNÍ OSOBOU. TO ZJEDNODUŠUJE KOMUNIKACI A NAŠE POŽADAVKY JSOU VŽDY RYCHLE VYŘÍZENY.

Lucie Tomišková, tisková mluvčí

Obchod s kosmetickými produkty Yves Rocher Prodejna Yves Rocher na Václavském náměstí

PRŮKOPNÍCI FRANCHISINGU Yves Rocher má v České republice mnoho franchisingových obchodních partnerů. Po mnoho let byla firma průkopníkem tohoto typu spolupráce. Lucie Tomišková, tisková mluvčí Yves Rocher, shrnuje přínosy franchisingu v podání Yves Rocher: „Franchisantovi pomáháme především snížit rizika jeho podnikání tím, že mu poskytujeme komplexní zázemí a odbornou pomoc ve všech oblastech jeho podnikání, např. při distribuci zboží nebo v marketingové podpoře. Spolupráce je oboustranná -  franchisant nám na oplátku přináší znalost lokálního prostředí a schopnost efektivně oslovit místní klientelu.“

PO MAJETKOVÉ  restrukturalizaci se pozornost managementu firmy začala soustředit na optimalizaci nástrojů řízení, sjednocení velmi roztříštěných evidencí, kumulaci dat z mnoha typů softwarových aplikací a ucelení hardwarové platformy.

IT V KOSMETICKÉ FIRMĚ řadu let firma vystačila s outsourcingem účetních služeb. Od roku 2005 již bylo nutné přejít na interní účetní systém, ve kterém byly kromě účetnictví vedeny i mzdy zaměstnanců. V dalších letech vznikla potřeba efektivního sledování skladových zásob a možnost práce s informacemi o obchodních partnerech a zákaznících, a tak bylo vypsáno výběrové řízení na komplexní informační systém„Do výběrového řízení jsme zařadili pouze české dodavatele,“ upřesňuje Lucie Tomišková. „Ze tří systémů v užším výběru jsme vybrali ABRU G3, která nabídla široký rozsah funkcí v jednom systému.“

ABRA UMÍ VYTVÁŘET REPORTY V TAKOVÉM TVARU, KTERÝ MŮŽEME UCHOPIT A ROVNOU POSLAT DO FRANCIE.

Lucie Tomišková, tisková mluvčí

ABRA VE SLUŽBÁCH KOSMETIKY ABRA G3 nám šetří čas, protože máme v jedné databázi všechny důležité informace. Dříve jsme měli všechno v různých evidencích. ABRA je propojena na naše pokladní systémy, a tak je pro nás práce s daty velmi rychlá a intuitivní,“ říká Lucie Tomišková.

Pavel Indra, manažer logistiky Yves Rocher, dále popisuje využití ABRY G3„Jako obchodní firma nejvíce využíváme prodejních agend; stěžejní je pro nás práce se sklady. Do ABRY importujeme příjemky a dále posíláme objednávky stisknutím jediného tlačítka do externího skladu. To je začátek velmi efektivního prodejního procesu.“

Regál s kosmetickými produkty Yves Rocher

„Věřím ve svou lásku k přírodě. Věřím ve svou podnikavost. A v neposlední řadě věřím v bretaňskou houževnatost.“
Yves Rocher

„Trvale udržitelný rozvoj je jedním z klíčových principů značky Yves Rocher. Máme ho doslova v krvi. Ochrana přírody pro nás nepředstavuje pouhý koncept. Je to náš způsob života a náš náhled na svět. Respektujeme přírodu, protože s ní žijeme v přímém kontaktu. Naším cílem bylo, je a nadále bude činit ženy krásnější a přitom zachovat krásu naší planety. Je to již 50 let jeden z našich hlavních závazků.“

Jacques Rocher
Prezident Nadace Yves Rocher — Institut de France

Společnost YVES ROCHER používá informační systém ABRA
Společnost PETROF používá informační systém ABRA
Společnost LAKTOS používá informační systém ABRA