Platební instituce Roger

Dříve jen partner, dnes i spokojený zákazník. Brněnský fintech přes doplněk ve Flexi pomáhá podnikatelům zkrátit dlouhou splatnost faktur. A od roku 2020 vede v ABRA Flexi také vlastní účetnictví.

Flexi poskytuje doplněk Roger.
Adam Šoukal

Adam Šoukal

Co-founder a CEO, Roger

Od začátku vidíme, že tým ABRA Flexi pochopil potřebu vyvíjet nové technologie a posouvat své vlastní řešení pořád dál. A jako jeden z mála subjektů v daném odvětví to i reálně dělá.

1

Do Flexi jsme přidali doplněk.

„Podnikatelé, kteří vedou účetnictví ve Flexi, si přímo v programu můžou vybrat, u jaké faktury chtějí zkrátit splatnost. Firmy, vůči nimž dokážeme zajistit financování, jsou označené štítkem „ROGER“. Díky otevřenosti systému se snadno postaráme o instalaci doplňku. Naši odborníci zodpoví technické i obchodní dotazy a na dálku se postarají o propojení Flexi a Rogera pomocí integračního můstku. Zvládnou to během hodiny.“

2

Ve Flexi i účtujeme.

„Oproti předchozímu systému je ABRA Flexi přehlednější a uživatelsky přívětivější. Umožňuje dělat zpětné úpravy a k dispozici je celá řada návodů a instruktážních videí, které nám často zodpoví naše dotazy. Když nám loni končila licence informačního systému, zkoumali jsme možnosti na trhu. ABRA Flexi jsme si vybrali, protože splňovalo naše kritéria a k tomu máme pozitivní zkušenost se společností jako s obchodním partnerem.“ 

3

Oceňujeme digitalizaci.

„Po instalaci doplňku probíhají školení (on-line či přes telefon) pracovníků fakturačního oddělení, kteří pak mohou obratem zasílat faktury v elektronické podobě k financování přímo z ABRA Flexi rovnou do systému Roger Platby. Tím se celý proces financování maximálně zrychluje. Inovace ze strany Flexi patří k oblastem, které oceňujeme. Roger o svých produktech uvažuje stejně a tak se nám snadno podařilo najít společnou řeč.“

Brno, Madrid, Londýn a zpět. Adam Šoukal vystudoval ekonomii na Mendelově univerzitě a rok strávil na stáži ve Španělsku. Jeho zkušeností si všimli headhunteři, kteří ho zlákali, aby se v Londýně podílel na integraci Royal Bank of Scotland do španělské skupiny Banco Santander. V londýnském City se úspěšně nořil do čím dál větších hlubin úvěrových produktů, a když stál na rozcestí, zda se v kariéře posunout dál, nebo rozjet vlastní fintech start-up, rozhodl se vyplavat v Brně s vlastním projektem. 

Jeho platforma Roger (od roku 2020 součástí skupiny Komerční banky) spojuje investory se společnostmi, které trápí dlouhé splatnosti faktur. Delší splatnost brání podnikatelům v obchodním rozvoji, třeba když přijde nová zakázka, nebo potřebují vyrovnat sezónní výkyvy v cash-flow. V tu chvíli přichází na pomoc nezávislí investoři, kteří o faktury soutěží formou aukce. Vítězí nabídka s nejnižším úrokem. Na kalkulačce Rogeru si můžete spočítat, kolik zaplatíte na úrocích a administrativním poplatku. Stačí zadat hodnotu faktury a její splatnost. Cena služby je v průměru 1,64 procent z hodnoty faktury.

Roger s ABRA Flexi spolupracuje třetím rokem a aktuálně se těší na další rozvoj. „Doufáme v hlubší integraci doplňku do prostředí ABRA Flexi skrze notifikační centrum. To by mohlo nenásilně a hlavně automatizovaně nabízet financování faktur relevantním zákazníkům,“ říká Adam Šoukal. Jeho přání má celkem reálné obrysy. Notifikace jsou aktuálně součástí webové verze ABRA Flexi, kde například připomenou a umožní odeslat upomínku na nezaplacenou fakturu. A do budoucna třeba upozorní také na možnost využít některý z doplňků. 

Logo Roger
ZAMĚSTNANCI40
ROČNÍ OBRAT29,71 mil. Kč
WEBwww.roger.cz

Klíčové benefity

  • ABRA Flexi je technologicky vyspělý produkt, který nám pomáhá nejen partnersky, ale od konce roku 2020 s ním řešíme také naše účetnictví. Aktivně s ním pracují dvě účetní, několik dalších lidí má náhledové přístupy, když nárazově potřebují něco zobrazit.
  • Zákazníci ABRA Flexi díky štítkům vidí, v jakém stavu se nachází konkrétní faktura – zda je nabídnutá, přijatá, financovaná, nebo už vypořádaná. 
  • Vše se odehrává on-line, zákazníci nemusí nikam jezdit.

Jak ABRA Flexi pomáhá v číslech

60 min

Tak rychlá je integrace ABRA Flexi a Rogeru.

2000

Tolik nezávislých investorů soutěží o financování faktur.

1.64 %

Průměrná cena z pohledávky

Pro instalaci doplňku stačí v ABRA Flexi zřídit nového API uživatele. Pak si přímo v programu vyberete fakturu, kterou chcete zaplatit dřív, a do tří dnů máte na účtě 75 procent její hodnoty. Po zaplacení odběratelem získáte zbylou čtvrtinu.

Vyzkoušejte ABRA Flexi na měsíc zdarma!

Máte zájem o řešení na míru pro vaši firmu?

Mám zájem o předvedení Roger CZ