Růžový slon

Informační systém ABRA Gen vystavěl pevné systémové základy pro rychlejší růst a otevřel dveře expanzi na zahraniční trhy.

Automatizace skladu na e-shopu RůžovýSlon.cz

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Pracuje jako systémová integrační platforma pro zakázkově navržený e-shop postavený na řešení Shopsys. Online komunikace probíhá přes robustní API ABRA Gen. Zákazník na e-shopu tak má vždy aktuální informace.
  • Díky automatizaci objednávkového procesu rychle odbavuje obchodní případy s maximální eliminací chyb ve skladu a v expedici.
  • Propojením s bankovními systémy umožňuje e-shopu garantovat doručení zboží do druhého dne, pokud zákazník objedná zboží do rozhodné denní doby.
  • Organizuje práci ve skladu pomocí mobilních terminálů. Čtečka vodí skladníky optimálně vypočítanou trasou. Vychystávají se nejdříve nejstarší zásoby a skladníci přesně ví, pro jaké zboží a do jaké pozice mají sáhnout.
  • Pomocí zakázkové webové aplikace v expedici přehledně ukazuje informace o počtu zásob, frontu objednávek a jejich stav. Pracovníci odbavují objednávky jednoduše a bezchybně přímo v aplikaci.
Logo RůžovýSlon.cz
OBORFinance, Obchod, Sklady
ZAMĚSTNANCIn/a
ROČNÍ OBRATn/a
MÍSTOMoravskoslezký kraj
WEBwww.ruzovyslon.cz/

Už 18 let tým Růžového slona vybírá pro své zákazníky ty nejzajímavější a nejlepší hračky z celého světa a vyvíjí vlastní pomůcky, do kterých vkládá své vlastní zkušenosti. Na poli e-commerce se postupně etabloval jako jeden z nejúspěšnějších e-shopů v oboru erotických pomůcek. Firma se neustále rozvíjí a s tím přibývají nové specifické požadavky na funkčnost. Předchozí účetní software jí tak přestal stačit, vázla komunikace s ostatními systémy, často bylo nutné upravovat některé doklady na více místech. Firma se potřebovala zbavit roztříštěné evidence a mít vše v jednom ERP sytému.

„Věděli jsme přesně jaké funkce potřebujeme, jak chceme řešit workflow interních procesů a potřebovali jsme to zajistit all-in-one systémem od jednoho dodavatele. Potřebovali jsme spolehlivé řešení, které nám otevře dveře pro expanzi na zahraniční trhy,“ vysvětluje situaci Adam Durčák, zakladatel Růžového slona.

Požadavky Růžového slona dokázal naplnit informační systém ABRA Gen.

Adam Durčák, RůžovýSlon.cz

Adam Durčák

Majitel, RůžovýSlon.cz

ABRA Gen je pro nás klíčovým nástrojem pro řešení interních procesů, účetnictví, skladového hospodářství, příjmu zboží, vychystávání objednávek atd. Vše máme v jednom systému, lépe se nám pracuje s daty, komunikujeme s jedním dodavatelem. Dokážeme vše lépe sledovat a vyhodnocovat.

Zásadní přínos ABRA Gen: řízení obchodních a finančních procesů, bezchybná práce ve skladu a v expedici

ABRA Gen ve firmě spolehlivě funguje jako provozní a účetní platforma pro hlavní prodejní kanál, kterým je na míru vytvořený e-shop postavený na řešení Shopsys. Konkrétní agendy jsou napojené z e-shopu přes API přímo do ABRA Gen. Každých 5 minut posílá e-shop do systému nové objednávky, každých 15 minut synchronizuje stavy skladových položek a další pravidelnou komunikaci. Zákazník na e-shopu vidí vždy aktuální informace.

ABRA Gen pomáhá firmě s bezchybným a rychlým odbavením objednávek. Systém zajistí blokaci zboží pro konkrétní objednávku a informuje zákazníka. Díky napojení na API Fio banky sleduje stav uhrazení objednávky a vychystá ji ihned po zaplacení. Proto e-shop může garantovat doručení zboží do druhého dne, pokud zákazník objedná zboží do rozhodné denní doby. V závislosti na zvoleném přepravci lze do druhého dne doručit i zboží objednané do 19 hodiny.

Pro vyskladňování využívá firma veškeré výhody chytrého skladu. Skladník má v ruce čtečku s přehledem objednávek i jejich detailem, která ho vodí optimálně vypočítanou trasou po skladu. Díky tomu skladník vychystává nejdříve nejstarší zásoby a přesně ví, pro jaké zboží a do jaké pozice má sáhnout. Jakmile vychystá celou objednávku, přemístí zboží na expediční místo. Každá položka a regál se přesně identifikuje čárovým kódem, což eliminuje chybovost. Navíc pracovníci na expedici následně fyzicky opět pomocí čtečky překontrolují správnost objednávky a vyskladněného zboží. Po zabalení zboží systém automaticky vytiskne štítek pro přepravce.

„Díky evidenci pomocí čárových kódů přesně víme, v jakém stavu se konkrétní objednávka nachází a můžeme o ni ihned informovat zákazníky,“ říká Drahoslav Kaňok, projektový a produktový manažer Růžového slona.

V mobilních čtečkách pracuje na míru naprogramovaná aplikace, která zároveň slouží jako kompletní prostředí v expedici. Ukazuje přehledně ve webovém prostředí informace o počtu zásob, frontu objednávek a jejich stav. Pracovníci odbavují objednávky jednoduše a bezchybně přímo v aplikaci a veškerá evidence a návazné procesní kroky se automaticky odehrávají na pozadí v ABRA Gen.

„Kromě toho také evidujeme, jaký zaměstnanec s objednávkou pracoval a jak dlouho trvaly jednotlivé kroky. Na základě těchto dat pak můžeme lépe vyhodnocovat procesní náklady v expedici,“ doplňuje Drahoslav Kaňok.

ABRA Gen firmě pomohl zvýšit celkový objem objednávek, které dokáže za den odbavit. Automatizace obchodního procesu včetně pokročilé cenotvorby pak umožňuje rychlou expanzi na zahraniční trhy. Prvním krokem bylo spuštění slovenského e-shopu.

„ABRA Gen vnímám jako skvělý podpůrný nástroj pro zastřešení interních procesů v chodu firmy, stabilitu a možnost rozvíjení firmy do budoucna,“ uzavírá majitel firmy Adam Durčák.

Přečtěte si celý rozhovor s Adamem Durčákem.

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ