Yves Rocher

Značka Yves Rocher se zrodila v roce 1959 z vize pana Yvese Rochera, který věřil v kosmetiku založenou na rostlinné bázi, která by zpřístupňovala krásu všem ženám.

blank

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Sjednocuje všechny evidence do jedné databáze.
  • Umožňuje efektivní sledování skladových zásob a práci s informacemi o obchodních partnerech a zákaznících.
  • Vytváří reporty v takovém tvaru, který lze rovnou poslat do centrály ve Francii.
  • Splňuje požadavek na interní účetní systém, ve kterém jsou kromě účetnictví vedeny i mzdy zaměstnanců.
blank
OBOR Obchod, Služby
ZAMĚSTNANCI 200
ROČNÍ OBRAT mil. Kč
MÍSTO Praha
WEB www.yves-rocher.cz/

V roce 1956 pan Yves Rocher vyrobil na půdě svého domu první krém z rostliny orseje. V roce 1959 založil ve své rodné bretaňské vesnici La Gacilly laboratoř rostlinné kosmetiky. Rodné vesnici zůstal věrný, a své výrobky prodával na dobírku. I dnes je podnik úzce s La Gacilly svázán i přesto, že roční produkce v dnešní době čítá 300 miliónů kosmetických produktů pro celý svět. Pan Yves Rocher propojil znalosti přírody s vědeckým výzkumem a s cílem dostat do svých výrobků nejúčinnější rostlinné výtažky. Svou filozofii zároveň opřel o podporu zdravého životního prostředí.

HISTORIE ČESKÉHO ZASTOUPENÍ

Společnost Yves Rocher spol. s r. o. vznikla v roce 1991, kdy Alena Záhorská dojednala podmínky českého zastoupení s mateřskou společností Yves Rocher France. Ještě ten rok otevřela první obchod s kosmetikou v Praze ve Vodičkově ulici. V roce 1995 byl otevřen druhý pražský obchod a v následujících letech byly otevřeny další prodejny v celé České republice. Dnes má Yves Rocher přes 200 zaměstnanců, 47 prodejních míst po celé České republice a nabízí v 18 salónech kosmetickou péči.

„V začátcích našeho podnikání bylo nutné seznámit Čechy s doposud neznámou kosmetikou Yves Rocher. Budovali jsme povědomío značce, vždy jsme kladli důraz na čistotu produktů a etikupodnikatelské filozofie. Nejvíce problematický pro nás byl fakt, že až do vstupu do EU jsme museli každý výrobek zvlášť nechat pro Českou republiku homologovat. Tento postup byl v začátcích naší firmy vyčerpávající, ale důvěra v kvalitu nám pomohla tyto nesnáze překlenout,“ vzpomíná na začátky podnikání Alena Záhorská, obchodní ředitelka Yves Rocher Česká republika.

PRŮKOPNÍCI FRANCHISINGU

Yves Rocher má v České republice mnoho franchisingových obchodních partnerů. Po mnoho let byla firma průkopníkem tohoto typu spolupráce. Lucie Tomišková, tisková mluvčí Yves Rocher, shrnuje přínosy franchisingu v podání Yves Rocher: „Franchisantovi pomáháme především snížit rizika jeho podnikání tím, že mu poskytujeme komplexní zázemí a odbornou pomoc ve všech oblastech jeho podnikání, např. při distribuci zboží nebo v marketingové podpoře. Spolupráce je oboustranná – franchisant nám na oplátku přináší znalost lokálního prostředí a schopnost efektivně oslovit místní klientelu.“

PO MAJETKOVÉ restrukturalizaci se pozornost managementu firmy začala soustředit na optimalizaci nástrojů řízení, sjednocení velmi roztříštěných evidencí, kumulaci dat z mnoha typů softwarových aplikací a ucelení hardwarové platformy.

ABRA nám umožňuje řešit vše s jednou kontaktní osobou. To zjednodušuje komunikaci a naše požadavky jsou vždy rychle vyřízeny.
Lucie Tomišková
Tiskový mluvčí, Yves Rocher

IT V KOSMETICKÉ FIRMĚ

Řadu let firma vystačila s outsourcingem účetních služeb. Od roku 2005 již bylo nutné přejít na interní účetní systém, ve kterém byly kromě účetnictví vedeny i mzdy zaměstnanců. V dalších letech vznikla potřeba efektivního sledování skladových zásob a možnost práce s informacemi o obchodních partnerech a zákaznících, a tak bylo vypsáno výběrové řízení na komplexní informační systém. „Do výběrového řízení jsme zařadili pouze české dodavatele,“ upřesňuje Lucie Tomišková. „Ze tří systémů v užším výběru jsme vybrali ABRA Gen, která nabídla široký rozsah funkcí v jednom systému.“

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ