Aktuality

Reprint knihy Průmyslové město Tomáše Bati

18. 7. 2012

Nezisková konference Fórum inspirace kladoucí si za cíl podporu a rozvoj podnikatelského prostředí se blíží.

ABRA Software a.s. vydává limitovaný nekomerční reprint unikátní Baťovy knihy Průmyslové město z roku 1939. Knihu bude nabízet při příležitosti neziskové konference FÓRUM INSPIRACE, jejímž cílem je sdílení zkušeností a znalostí mezi podnikateli a také podpora studentů. Kniha bude dostupná jako bonus pro účastníky konference.

Průmyslové město je kniha, kterou nyní v limitované nekomerční edici vydává v reprintu ABRA Software s laskavým souhlasem Nadace Tomáše Bati ve Zlíně. Tato publikace není na prodej, lze ji získat pouze jako bonus na konferenci Fórum INSPIRACE.
Unikátní téměř sedmisetstránková publikace „Průmyslové město“ z roku 1939 obsahuje popisy a specifikace zásad pro budování průmyslového města. Jde v podstatě o souhrn všeho poznání koncernu Baťa.

Jaroslav Řasa, zakladatel ABRA Software a také organizátor neziskové konference Fórum inspirace k důvodům vydání publikace řekl: „Když jsme se s kolegy podnikateli před lety začali zajímat o způsob řízení ve firmě Baťa, doslechli jsme se o vzácné knize, která byla u Baťů přísně střeženým tajemstvím. Nedalo nám to a pátrali jsme, až jsme ji našli u Nadace Tomáše Bati ve Zlíně. Je to právě kniha Průmyslové město, se kterou Baťovi mladí muži vyráželi do celého světa zakládat filiálky. Kniha, ve které naleznete odpověď téměř na všechny otázky, kniha, která je zároveň návodem, jak věci řešit. Nyní ji se souhlasem Nadace Tomáše Bati vydáváme v limitovaném reprintu.“

Kniha Průmyslové město vychází v počtu 300 ks a je připravena jako bonus pro prvních 100 registrovaných účastníků konference Fórum INSPIRACE s balíčkem MAXI.

Konference Fórum INSPIRACE je platformou pro sdílení znalostí a zkušeností, která si klade za cíl posunout tradiční česko-slovenskou manažerskou školu o úroveň dál. Financovaná je pouze z konferenčních poplatků a interních zdrojů ABRA Software. Inspirací letošního prvního ročníku je organizátorům právě Baťa a jeho podnikatelský odkaz.

K tomuto odkazu Řasa dodává: „Proč právě Baťa? Protože jeho význam je mnohem hlubší, než vydělávání peněz. Celá jeho práce byla bojem o lepšího člověka. Bojem proti chudobě, neschopnosti, bojem za vyšší etiku, čest, bojem rytíře novodobé éry proti drakům pohodlí, nezodpovědnosti a malosti. Byla to skutečná služba veřejnosti.“

Informace ke konferenci i knize Průmyslové město najdete na www.forum-inspirace.cz

ABRA Software se dlouhodobě profiluje jako podporovatel podnikatelského prostředí a kvalitního vzdělávání. Patří mezi zakladatele soutěže o nejlepší diplomovou práci „Diplomová práce roku“, podporuje různé konference a projekty bojující za zlepšení kvality vzdělávání a podnikání v České republice a na Slovensku.

Alice Habartová
+ 420 725 908 601
[email protected], [email protected]