Nadace Dobrý Anděl

Úspěšná moderní nadace díky ABRA Flexi vede bezpapírové účetnictví. Zvládá s ním spravovat velké množství darů i provozovat e-shop.

Mám zájem o předvedení
Martina Hovorková, Nadace Dobrý Anděl
1
Přešli jsme na in-house řešení

Proč jsme si jako program vybrali ABRA Flexi? Kromě skvělého API oceňujeme zdánlivé detaily, které umí hodně pomoci – třeba napojení na rejstříky, odkud se aktualizují data našich dodavatelů, nebo rychlou přípravu kontrolního hlášení a přiznání k DPH.

2
Oceňujeme rychlé nasazení

Při implementaci nám nejvíce pomohly užitečné nástroje importu, zejména importů z excelových tabulek. Účetnictví za pět měsíců tohoto roku jsme tak převedli do ABRA Flexi v rekordním termínu jednoho měsíce.

3
Využíváme desktop i web

Kolegyně chodí na online Flexi pro ověření a připodepsání faktur a různé náhledy. V budoucnu budou webovou aplikaci využívat také například externí auditoři, daňový poradce či spoluzakladatelé nadace, což nám velmi ulehčí každoroční proces auditu.

Dobrý Anděl od roku 2011 rozdělil více než miliardu a půl korun rodinám, které se starají o nemocného člena. Každý první pracovní den v měsíci přerozdělí všechny přijaté příspěvky. Jak díky jejich silnému marketingu známe z reklam, až do posledního haléře. Za srpen 2021 to bylo například 29 116 447, 36 korun. V minulosti každou registraci upravovali ručně, což celý proces značně zpomalovalo a s rostoucím počtem registrovaných dárců už to ani dál nešlo.

Nadace proto pár let zpět investovala do realizace portálu s daty v cloudu, který je přes API napojený na web Dobryandel.cz. Teď je díky ABRA Software všechno automatizované. Nutnost dalšího IT řešení přišla ve chvíli, kdy rapidně vzrostl počet účetních operací a Dobrý Anděl začal provozovat svůj e-shop s dárkovými předměty pro dárce. Dobrý Anděl tak v roce 2021 začal používat ABRA Flexi.

blank
Zaměstnanci 12
ROČNÍ OBRAT 320 miliónů korun
WEB www.dobryandel.cz

Klíčové benefity

  • Při importu dokladů z e-shopu do účetnictví se ABRA Flexi postará o automatické spárování plateb a faktur. Každý měsíc zbývá jen cca pět až deset operací k dořešení – např. chybné variabilní symboly, zápočty dobropisů či různé rozdíly v platbách.
  • Nadace díky propracovanému systému příloh může vést účetnictví bezpapírově, což ušetří čas, náklady, přírodu i prostor v kanceláři.
  • Díky maximálně automatizovanému e-shopu se objednávka dostane k zákazníkovi co nejrychleji.
500

50 i 500
desetkrát více dokladů, stejná rychlost

30

30 dní
Stačilo k převedení půlročních dat do Flexi

20

20 minut
Doba zaúčtování dokladů včetně DPH

Schéma: E-shop - ABRA Flexi - dobryandel.cz Import dokladů putuje přes API do ABRA Flexi (Dobrý Anděl si udělal vlastní převodní můstek, který jen mírně překlápí exportní CSV soubor do importního XLS souboru). Podobným způsobem dochází k transferu účetních informací z webu Dobryandel.cz do Flexi.

Vyzkoušejte ABRA Flexi na měsíc zdarma!

Máte zájem o řešení na míru pro vaši firmu?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ