Aktuality

Rozjeďte API v ABRA GEN podle názorného tutoriálu

21. 10. 2016

Chcete v ABRA Gen používat API rozhraní a nevíte, jak začít? Využít můžete školení, ale je-li vám bližší samostudium, máme pro vás elegantní řešení:

ABRA API Tutoriál.

Tutoriál je určen středně pokročilým uživatelům ABRA Gen, kteří nemají s API velké zkušenosti, a přesto by se chtěli dozvědět, jak s API rychle a efektivně začít pracovat.

Na prostudování podkladů a vyhotovení všech přiložených příkladů budete potřebovat celkem asi půl dne. Je ale jen na vás, jak si samostudium rozvrhnete a kolik času tutoriálu dáte najednou. Témata jednotlivých kapitol odpovídají praktickému postupu. Je proto vhodné si popisované akce rovnou zkoušet a postupy si tak zažít.

Každá kapitola je zakončena krátkým testem, který formou několika otázek dá okamžitou zpětnou vazbu, a doporučení pro přechod do další kapitoly, nebo opakování.

Tutoriál vás provede krok za krokem tématy nastavení Web API, přípravy k provozu a samotného dotazování. Stručně se dotýká těchto oblastí:

  • Základní informace: z jakých komponent se ABRA API skládá a co je možné pomocí něj dělat.
  • Nastavení a spouštění: co a jak nastavit a spustit.
  • Základní dotazování: jakým způsobem získávat data a jak s nimi manipulovat.

Tutoriál nepopisuje všechna možná řešení (většinou vybírá ta nejjednodušší) a nepokrývá ani všechny aspekty a funkce ABRA API rozhraní, ale jistě po jeho prostudování budete schopní s ABRA API na základní úrovni efektivně pracovat.

Těšíte se? Tak pojďme na to.