Aktuality

Jak na rychlou a bezchybnou expedici zásilek pomocí Balíkobotu

13. 7. 2020
Rychlá a bezchybná expedice balíků

Potřebujete zrychlit a zefektivnit expedici zásilek? Využijte službu Balíkobot, která napojením na systémy tuzemských dopravců umožňuje bezchybnou, rychlou a výrazně plynulejší expedici veškerých zásilek od dopisů přes balíky až po palety. A to přímo ze systému ABRA Gen. V jednom rozhraní, bez složitého vyplňování štítků, přepínání mezi různými dopravci, zmatků a papírování.

Zejména majitelům e-shopů nebo obchodním společnostem přináší Balíkobot výrazné zrychlení expedice zásilek a úsporu mnoha hodin lidské práce.

Balíkobot v praxi

Jako příklad praktického využití Balíkobotu poslouží zkušenost společnosti Gutta, dodavatele střešních a izolačních materiálů pro dům, zahradu i stavbu, která po zavedení služby Balíkobot snížila chybovost expedice na nulu a uspořila při odbavování objednávek 56 % času.

Před zavedením služby vyřizovaly objednávky dvě pracovnice takřka po celou vymezenou pracovní dobu, navíc při přepínání mezi třemi různými systémy, sestavami a štítky dopravců docházelo k chybám a záměnám. Pracné bylo také sledování zásilek.

„Expedujeme nyní mnohem více zásilek, a přitom vše dokážeme pokrýt původními zaměstnanci, kteří díky jednoduchosti systému vše zvládnou, a ještě jim zbývá čas na další potřebné činnosti. Investice se nám vrátila během 3 – 4 měsíců,“ uvádí Eva Černá, vedoucí logistické kanceláře společnosti Gutta.

Balíkobot zajišťuje pro 2 100 klientů expedici více než 1,5 milionu zásilek měsíčně.

Podívejte se, jak s ním jednoduše pracovat přímo v systému ABRA Gen:

Jak Balíkobot pracuje

Prostřednictvím jednotného rozhraní umožňuje služba zákazníkům pohodlnou expedici s využitím 20 různých tuzemských dopravců.

Není třeba přihlašování do jednotlivých systémů dopravců, veškerá komunikace, přenos dat, synchronizace číselníků a automatický tisk štítků či hromadných dokladů probíhá přímo přes Balíkobot. K dispozici je také podrobné sledování zásilek.

Všechna data jsou načítána v reálném čase z agend systému ABRA Gen či prostřednictvím čtečky čárových kódů, zároveň je však lze také dle potřeby editovat.

Balíkobot také zachovává platnost smluv a cen ujednaných mezi firmou a zvolenými dopravními společnostmi a udržuje vždy aktuální seznam všech nabízených služeb, poboček a manipulačních jednotek každého dopravce.

Co vše Balíkobot umí, si můžete prohlédnout v podrobném popisu služby.

Potřebujete i ve vaší firmě zrychlit expedici zásilek? Kontaktujte nás, poradíme vám, jak na to.

Mám zájem o předvedení Jak na rychlou a bezchybnou expedici zásilek pomocí Balíkobotu CZ