Aktuality

Software ABRA Gen je součástí Testbedu pro Průmysl 4.0.

9. 5. 2017

V pražských Dejvicích byl 2. května otevřen Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), který se zaměří na širokou oblast digitální budoucnosti včetně umělé inteligence nebo chytrých měst. Testovacím softwarem pro tento projekt bude také informační systém od ABRA Software.

V pražských Dejvicích byl 2. května otevřen Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), který se zaměří na širokou oblast digitální budoucnosti včetně umělé inteligence nebo chytrých měst. K aktuálním projektům patří Testbed pro Průmysl 4.0, který prostřednictvím flexibilní výrobní linky propojí moderní průmysl s vědeckou půdou. Jedním z integrovaných softwarových řešení bude také informační systém ABRA Gen od ABRA Software.

"S radostí se vracím na alma mater," řekl při slavnostním otevření zakladatel ABRA Software Jaroslav Řasa, který na ČVUT vystudoval Kybernetiku se specializací na Robotiku a umělou inteligenci. To, že je informační systém ABRA Gen součástí chystaného testbedu, považuje za skvělou příležitost, jak ve spolupráci s vědci a profesionály v oboru tvořit novou výrobní budoucnost. Radost ze spolupráce má také ředitel CIIRC Vladimír Mařík, podle kterého je Testbed unikátním evropským projektem. "Očekáváme, že při budování Testbedu se spolu se Svazem průmyslu a obchodu vytvoří komunita malých a středních podniků, které tu pomoc v současné době opravdu potřebují," řekl šéf nového institutu s tím, že s projektem výrazně pomáhají firmy Siemens, Škoda Auto nebo ABRA Software.

V chystaném testbedu pro Průmysl 4.0, který se v nové budově CIIRC otevře letos v září, firmy vyzkouší inovativní řešení chytrých továren a prostřednictvím simulace a optimalizace výrobních a firemních procesů ověří jejich funkci a účinnost. Základem celého systému je flexibilní výrobní linka kombinující různé technologie včetně automatizovaných skladů nebo robotické manipulace. Propojením výrobních technologií a sofistikovaných řídících systémů vzniká možnost provádět různorodé operace a optimálně je rozvrhnout. Klíčový je přitom vznik tzv. digitálních dvojčat, která jsou alternativou drahých prototypů. Fungují jako virtuální model výrobku a výrobního procesu, se kterými se dají testovat různé scénáře efektivnější výroby. Reálný produkt tak může vzniknout rychleji a za nižší náklady.

O společnosti ABRA Software:

ABRA Software je rychle rostoucí silná technologická firma, která vyvíjí špičkové moderní informační systémy třídy ERP pro firmy všech velikostí. Podporuje podnikatele skvělými službami i produkty a uvolňuje jim ruce pro rozvoj jejich podnikání. Má samostatné zastoupení v České republice, na Slovensku a ve Švýcarsku. Její systémy využívají desetitisíce zákazníků ve více než 50 zemích světa.

O institutu CIIRC:

Cílem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), který bylo založen 1. července 2013 na ČVUT, je být mezinárodně uznávaným výzkumným pracovištěm podílejícím se na výuce studentů a stát se místem pro přenos technologií do průmyslu. Dvě budovy ČVUT-CIIRC byly slavnostně otevřeny 2. května 2017 v dejvickém areálu ČVUT. CIIRC hraje významnou roli v iniciativě Průmysl 4.0 Vlády České republiky. V CIIRC vzniká pro Průmysl 4.0 první testbed v ČR.

Kontakt pro média:

Monika Vondráková, [email protected], tel.: +420 603 803 390