Aktuality

Soutěž ICT Diplomová práce roku 2014 odměnila své vítěze

29. 9. 2014

Soutěž ICT Diplomová práce roku o nejlepší diplomovou práci v oboru informačních a komunikačních technologií, kterou ABRA před 9 lety zakládala, zná vítěze ročníku 2014. Akci organizuje ICT UNIE, která finále a slavnostní vyhlášení zorganizovala v Bankovním institutu vysoké škole. V soutěži studenti porovnávali síly ve třech kategoriích zaměřených na aktuální trendy v oblasti ICT, například mobilní aplikace nebo cloudové technologie.

I letos byla ABRA partnerem ICT Diplomové práce roku 2014. Tuto soutež ABRA před devíti lety zakládala a její organizaci později přenechala ICT Unii.

Vítězové tří kategorií soutěže byli:

  • Tomáš Sýkora, Fakulta informačních technologií ČVUT, práce „Problematika vývoje herně-výukové aplikace pro předškolní děti“; kategorie „Mobilní aplikace“ (partner: T-Mobile Czech Republic).
  • Vojtěch Krs, Fakulta informačních technologií ČVUT, práce „Trojrozměrné modelování ve virtuální realitě“; kategorie „Podnikové informační systémy, ostatní IT práce“ (partner: ABRA Software)
  • Jakub Sochor, Fakulta informačních technologií VUT v Brně, práce „Analýza dopravy z videa“; kategorie „Využití mobilních nebo cloudových technologií ve firemním prostředí; využití agilních metod při vývoji softwaru“ (partner: CGI IT Czech Republic)

Kromě 50 000 korun, které dostali vítězové v každé kategorii, si finanční odměnu odnesli i studenti na dalších místech – 2. příčku provázelo 10 000 korun, k bronzové příčce patřilo 5 000 korun a po 1 000 korunách získali studenti na 4. až 6. pozici.

Soutěžní práce posuzovala odborná porota složená z vysokoškolských pedagogů, zástupců ICT firem a odborníků z praxe. „ICT Diplomová práce roku 2014 úspěšně navázala na předchozí ročníky soutěže. Naše sdružení dále prohlubuje spolupráci s tuzemskými vysokými školami a přispívá ke sbližování obou ‚světů‛ – akademického prostředí a podnikové sféry. Děkuji těm členským firmám ICT UNIE, které soutěž podpořily finančně i svými odbornými kompetencemi, a také všem dalším subjektům, jež se na přípravě letošního ročníku podílely,“ uvedl prezident ICT UNIE Svatoslav Novák.

Poprvé v historii se finále soutěže a společenský večer spojený se slavnostním vyhlášením výsledků konaly v Bankovním institutu (BIVŠ). Rektor této soukromé vysoké školy Pavel Mertlík říká: „Informační a komunikační technologie mají i v akademickém světě významné místo. U nás je používáme nejen jako pracovní nástroj, rovněž je vyučujeme, a to v bakalářském stupni se žádostí o akreditaci i na magisterský program. Máme pro to skvěle vybavenou IT laboratoř simulující bankovní prostředí a můžeme tak naše studenty seznamovat s nejnovějším děním v ICT světě. O tom, že se to daří, svědčí i výsledky v minulých ročnících – loni obsadili naši dva studenti druhou a šestou příčku, v roce 2011 šestou.“

Partnery letošního ročníku soutěže ICT Diplomová práce roku byly společnosti T-Mobile, ABRA Software a CGI. Mediálním partnerem bylo vydavatelství IDG. Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěž uspořádala ICT UNIE ve spolupráci s Bankovním institutem vysokou školou.

ICT Diplomová práce roku je projektem zaměřeným na podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních a komunikačních technologií v ČR. Klade si za cíl umožnit nadaným studentům vyniknout a získat tak lepší uplatnění v praxi. Soutěže se mohou zúčastnit studenti, kteří studují v denním nebo distančním studijním programu na některé z vysokých státních či soukromých škol v České republice a v daném akademickém roce obhájili či budou obhajovat diplomovou nebo bakalářskou práci. Více informací na www.diplomovaprace.cz.


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ