Aktuality

Společnost ABRA Software veřejně představila testovací elektromobil ABRA IoT in action

26. 9. 2017

Na konferenci Forbes Next Big Thing byl poprvé veřejně představen testovací elektromobil pro IoT. Návštěvníci akce si mohli na místě vyzkoušet, jak funguje internet věcí a jak mohou využít jeho široké možnosti pro vlastní účely.

Elektromobil ABRA IoT in action vyvinutý jako testovací platforma pro IoT (internet věcí), byl osazen několika měřicími senzory a propojen s informačním systémem v cloudu. Všechna získaná data byla prostřednictvím IoT datové sítě odesílána v reálném čase do informačního systému ABRA Gen a ihned zobrazena v přehledných grafech na tabletu.

blank

Přímo na místě tak bylo možné sledovat například údaje měřené čidly instalovanými přímo na autě – napětí na bateriích, odběr proudu, měření úhlu náklonu a zrychlení (za jízdy) a obsazenost každého sedadla. Široké možnosti propojení ERP a IoT ilustrovalo například využití informací o době provozu elektromobilu, jejich automatické zanesení do knihy jízd a simulovaného vzorového vystavení faktury za využití vozidla.

Elektromobil sklidil u návštěvníků velký úspěch. Další možnost doslova si „osahat“ IoT v praxi budou mít naši zákazníci na konferenci ABRA Innovation Day 2017, která se bude konat 19. října.

Podrobné informace o IoT platformě v rámci ABRA Gen získáte na www.abra.eu/iot

blank


Související články a videa

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ