Ukládejte fotky z mobilu přímo k zakázce v ABRA Gen

11. 9. 2020
Aplikace pro ukládání fotek do informačního systému

Potřebujete jednoduše přikládat fotky ke správným zakázkám a bez chyb? Využijte zakázkovou aplikaci ABRA Foto, která za vás uloží fotky přímo do ABRA Gen.

Fotodokumentace je nedílnou součástí mnoha různých zakázek. Často je potřeba fotografovat na obchodních cestách, při servisních zásazích nebo ve vzdálených dílnách. Jak ale fotografie rychle a jednoduše uložit do ABRA Gen, aniž by technik musel složitě připojovat fotoaparát k počítači a probírat se hromadou fotek pořízených za celý den? Stačí využít moderní rozhraní API a naše zakázková aplikace ABRA Foto se o vše postará sama. Odkudkoliv a bez chyb.

Kde lze ABRA Foto využít

  • Vyrábíte? Dokumentujte průběh výroby.
  • Expedujete? Vyfotografujte balíky či palety před odesláním.
  • Přepravujete? Vyfoťte zásilku při každém převzetí a předání.
  • Servisujete? Nafoťte stav stroje před opravou a po ní.

Jak aplikace funguje

Zakázková aplikace ABRA Foto je typickým příkladem jednoduchého, a přitom velmi užitečného využití rozhraní API v praxi. Pomocí mobilního telefonu vyfotíte požadované obrázky a aplikace se za vás propojí s ABRA Gen a uloží je na příslušné místo. V nastavení aplikace je možné zadat adresu API ERP systému ABRA Gen a přihlašovací údaje uživatele.

Fotografie se vždy pořizují k požadované agendě (např. k Objednávce přijaté). Před focením lze vybrat tzv. typ zakázky, což je přesně určená skupina fotografií, které se mají nafotit.

Zakázková aplikace ABRA Foto
Zakázková aplikace ABRA Foto

Jaké výhody získáte

  • Fotografie se ihned přenesou do ABRA Gen a připojí se ke správné zakázce nebo objednávce.
  • Technik nemusí chodit s fotoaparátem k počítači a stahovat, třídit, přiřazovat a kopírovat fotky kam patří.
  • Zrychlíte práci v terénu – technik nafotí servisní zásah a pokračuje dál. Fotky se mezitím uloží do ABRA Gen na správné místo a ve správné velikosti a jiný pracovník může ihned vyřídit např. řízení s pojišťovnou.

Jak ABRA Foto pomáhá firmě AUTOSKLO K + M

„Výměnu skel a jiné servisní zásahy většinou vykazujeme pojišťovně, která vyžaduje přesnou fotodokumentaci. Potřebovali jsme pořízené fotky rychle a jednoduše nahrávat ve správné velikosti do ABRA Gen, aby technici nemuseli trávit čas u počítače a rozřazovat fotky. V aplikaci ABRA Foto technik vyfotí stav před opravou a ihned jej odešle do ABRA Gen, kde se uloží v požadované velikosti a ke správné objednávce. Referent pak může zahájit řízení s pojišťovnou.“

Pavel Krejčí, jednatel AUTOSKLO K + M spol. s r. o.

Potřebujete vytvořit vlastní aplikaci?

Oddělení Custom Apps tvoří v ABRA Software zakázková řešení na míru. S použitím nejnovějších technologií dokáže zákazníkům zjednodušit či automatizovat opakované úkony i lidskou práci v mnoha firemních procesech. Nechte se inspirovat v rozhovoru s šéfem Custom Apps Lukášem Kadlecem.

Využijete aplikaci ABRA Foto i ve svojí firmě? Kontaktujte nás, ukážeme vám, jak na to

Mám zájem o předvedení Ukládejte fotky z mobilu přímo k zakázce v ABRA Gen CZ