Aktuality

Vařit pro ABRA Software nás baví!

1. 7. 2020
Musa catering rozhovor

Možná jste na našem Facebooku nebo Instagramu zaznamenali fotky kulinářských zázraků z našich akcí pořádaných pro zákazníky nebo firemních brunchů a oslav. Stojí za nimi Zuzana Vencourová a její Musa catering. V rozhovoru se dozvíte zákulisí příprav a nahlédnete pod pokličku byznysu, jehož flow narušila opatření během pandemie.

Jak náročná je příprava pohoštění pro 150 lidí?

Zuzana Vencourová, Musa Catering
Zuzana Vencourová, Musa Catering

S přípravou na větší akce, což byly například vaše nedávné 29. narozeniny, musíme začít zhruba týden dopředu, protože je potřeba půjčit nádobí a nábytek a objednat některé suroviny u subdodavatelů. Se samotným vařením začínáme zhruba dva dny předem, kdy si připravujeme základy, které ten den v kuchyni nebo přímo na místě dokončíme. Klíčové je plánování. Určit dostatečný počet lidí, kteří budou na místě, a zkoordinovat všechny procesy, aby všechno klaplo.

Poprvé jsme pro ABRA Software v roce 2016 připravovali grilování sýru raclette u příležitosti vstupu na švýcarský trh a čím dál víc nás to s vámi baví. Už totiž víme, co máte rádi a máme jasnější představu v tom, co nového vám můžeme nabídnout. O letošních narozeninách to třeba byl salát z červené pšenice, která se musí vařit dlouhých šest hodin.

Je naše IT firma něčím specifická?

Určitě skvělou atmosférou. Když spolupracujeme s větší společností jako je ta vaše, většinou je to na globální úrovni, často se mění požadavky, nejsme v přímém kontaktu s vedením, zadání se dozvídáme zprostředkovaně od lokálního managementu. U vás je všechno jasné a jsme nadšeni vaším férovým přístupem a příjemným lidským jednáním. Líbí se mi také zlatá střední cesta ve vztahu ke zdravé stravě - chutná vám klasika a zároveň se nebojíte experimentovat s novinkami z oblasti alternativního stravování.

Sympatie jsou určitě vzájemné. Vaše kuchaře je radost pozorovat při práci a navíc jsou moc milí.

To je dané hlavně tím, že je jejich práce vyloženě baví. Na ABRA narozeniny jsme ani neoslovovali žádné externisty, které si najímáme na obsluhu, a servírování jsme se ujali sami. Chtěli jsme být na místě s vámi a užít si to.

Dort ABRA Software 29 letÚžasný byl také dort z jahod, vanilky, čokolády a malin zdobený krémem. Jak se jej povedlo vytvořit tak, že věrně kopíruje náš typický "přechod"?

Naše cukrářka krém namíchala z potravinářských barev podle vašeho grafického manuálu. Přidala logo na jedlém papíře a celý dort ozdobila jedlými květinami v ABRA barvách.

Květiny jsou často vidět i v salátech nebo na obložených chlebech. Dá se říct, že jde o současný trend?

Určitě ano. Pěstují se na speciálních farmách, většinou v kombinaci s mikro bylinkami, kam patří i různé výhonky, které jídlo ozdobí a zároveň dochutí. Jsou také plné vitamínů a enzymů, které dokáže tělo využít lépe než z běžného ovoce a zeleniny. Oblíbené jsou hlavně vertikální zahrady, kdy se květiny nepěstují v půdě, ale v živném roztoku v patrech nad sebou. Jde o tzv. hydroponii, kdy není potřeba přirozené světlo, stačí k tomu LED osvětlení.

Catering
Catering

Kromě cateringu provozujete také restauraci v Radotíně v krásném industriálním prostředí bývalé továrny z roku 1910. Jak na její provoz dolehla opatření kvůli šíření nemoci Covid-19?

Říká se, že pandemie znamenala pro byznys příležitost k inovacím, což můžeme potvrdit. Rychle jsme se přeorientovali na rozvoz jídel a získali tím nové zákazníky. Zaměstnance v restauraci jsem si všechny držela, i když bylo méně práce, protože za to zkrátka stáli. A protože objekt sdílíme spolu s obchodem Ski a Bike Centrum Radotín, dost nám pomohlo, že lidé během karantény začali hodně jezdit na kole. A když čekali, než v obchodě přijdou na řadu, rádi si u nás dali něco u okénka. Uvidíme, co přinese letní sezóna, restauraci máme od loňského září, takže ji zažijeme poprvé.

Děláte catering, rozvážíte obědy do škol, provozujete restauraci a k tomu vychováváte dvě školou povinné děti. Máte vůbec čas odpočívat?

Protože catering je přes léto spíš v útlumu, s rodinou plánujeme dovolenou. Naskytla se nám příležitost pronajmout si byt v Barceloně, což je možná trochu riskantní, ale moc mě to láká. Další možností je Francie, nebo cestování po krásách české přírody. Ať už budeme kdekoli, na odpočinek se moc těším.