Blog

Vařit pro ABRA Software nás baví!

1. 7. 2020
Musa catering rozhovor

Možná jste na našem Facebooku nebo Instagramu zaznamenali fotky kulinářských zázraků z našich akcí pořádaných pro zákazníky nebo firemních brunchů a oslav. Stojí za nimi Zuzana Vencourová a její Musa catering. V rozhovoru se dozvíte zákulisí příprav a nahlédnete pod pokličku byznysu, jehož flow narušila opatření během pandemie.

Jak náročná je příprava pohoštění pro 150 lidí?

Zuzana Vencourová, Musa Catering
Zuzana Vencourová, Musa Catering

S přípravou na větší akce, což byly například vaše nedávné 29. narozeniny, musíme začít zhruba týden dopředu, protože je potřeba půjčit nádobí a nábytek a objednat některé suroviny u subdodavatelů. Se samotným vařením začínáme zhruba dva dny předem, kdy si připravujeme základy, které ten den v kuchyni nebo přímo na místě dokončíme. Klíčové je plánování. Určit dostatečný počet lidí, kteří budou na místě, a zkoordinovat všechny procesy, aby všechno klaplo.

Poprvé jsme pro ABRA Software v roce 2016 připravovali grilování sýru raclette u příležitosti vstupu na švýcarský trh a čím dál víc nás to s vámi baví. Už totiž víme, co máte rádi a máme jasnější představu v tom, co nového vám můžeme nabídnout. O letošních narozeninách to třeba byl salát z červené pšenice, která se musí vařit dlouhých šest hodin.

Je naše IT firma něčím specifická?

Určitě skvělou atmosférou. Když spolupracujeme s větší společností jako je ta vaše, většinou je to na globální úrovni, často se mění požadavky, nejsme v přímém kontaktu s vedením, zadání se dozvídáme zprostředkovaně od lokálního managementu. U vás je všechno jasné a jsme nadšeni vaším férovým přístupem a příjemným lidským jednáním. Líbí se mi také zlatá střední cesta ve vztahu ke zdravé stravě – chutná vám klasika a zároveň se nebojíte experimentovat s novinkami z oblasti alternativního stravování.

Sympatie jsou určitě vzájemné. Vaše kuchaře je radost pozorovat při práci a navíc jsou moc milí.

To je dané hlavně tím, že je jejich práce vyloženě baví. Na ABRA narozeniny jsme ani neoslovovali žádné externisty, které si najímáme na obsluhu, a servírování jsme se ujali sami. Chtěli jsme být na místě s vámi a užít si to.

Dort ABRA Software 29 letÚžasný byl také dort z jahod, vanilky, čokolády a malin zdobený krémem. Jak se jej povedlo vytvořit tak, že věrně kopíruje náš typický „přechod“?

Naše cukrářka krém namíchala z potravinářských barev podle vašeho grafického manuálu. Přidala logo na jedlém papíře a celý dort ozdobila jedlými květinami v ABRA barvách.

Květiny jsou často vidět i v salátech nebo na obložených chlebech. Dá se říct, že jde o současný trend?

Určitě ano. Pěstují se na speciálních farmách, většinou v kombinaci s mikro bylinkami, kam patří i různé výhonky, které jídlo ozdobí a zároveň dochutí. Jsou také plné vitamínů a enzymů, které dokáže tělo využít lépe než z běžného ovoce a zeleniny. Oblíbené jsou hlavně vertikální zahrady, kdy se květiny nepěstují v půdě, ale v živném roztoku v patrech nad sebou. Jde o tzv. hydroponii, kdy není potřeba přirozené světlo, stačí k tomu LED osvětlení.

Catering Catering

Kromě cateringu provozujete také restauraci v Radotíně v krásném industriálním prostředí bývalé továrny z roku 1910. Jak na její provoz dolehla opatření kvůli šíření nemoci Covid-19?

Říká se, že pandemie znamenala pro byznys příležitost k inovacím, což můžeme potvrdit. Rychle jsme se přeorientovali na rozvoz jídel a získali tím nové zákazníky. Zaměstnance v restauraci jsem si všechny držela, i když bylo méně práce, protože za to zkrátka stáli. A protože objekt sdílíme spolu s obchodem Ski a Bike Centrum Radotín, dost nám pomohlo, že lidé během karantény začali hodně jezdit na kole. A když čekali, než v obchodě přijdou na řadu, rádi si u nás dali něco u okénka. Uvidíme, co přinese letní sezóna, restauraci máme od loňského září, takže ji zažijeme poprvé.

Děláte catering, rozvážíte obědy do škol, provozujete restauraci a k tomu vychováváte dvě školou povinné děti. Máte vůbec čas odpočívat?

Protože catering je přes léto spíš v útlumu, s rodinou plánujeme dovolenou. Naskytla se nám příležitost pronajmout si byt v Barceloně, což je možná trochu riskantní, ale moc mě to láká. Další možností je Francie, nebo cestování po krásách české přírody. Ať už budeme kdekoli, na odpočinek se moc těším.


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ