Aktuality

Vybudujte e-commerce na pevných základech

1. 12. 2020
ABRA E-shop

Každé online podnikání potřebuje pro svůj úspěch a dlouhodobý rozvoj stabilní základ. Takovou základnou je informační systém, kde jsou uložena všechna data a který zajišťuje precizní chod všech obchodních procesů od nákupu zboží přes jeho uskladnění až pro prodej a expedici.

Na informační systém pak snadno napojíte vlastní e-shop nebo jakýkoliv jiný prodejní portál a využijete všech výhod automatizace v objednávkovém procesu. Data se vyměňují bez lidského zásahu, vždy znáte aktuální počet zboží na skladě, sledujete marže, pružně reagujete na změny trhu a máte přehled o všech platbách či pohledávkách. Stabilní datová základna pak umožňuje všechny informace analyzovat nejen z obchodního pohledu, ale také pro efektivní využití v marketingu.

E-shop vybudovaný na pevných základech ERP systému
E-shop vybudovaný na pevných základech ERP systému

Jak vstoupit do světa e-commerce

Důležitým vstupním faktorem by měla být především motivace. Pokud pro vás e-shop představuje hlavní prodejní kanál, měli byste tomu přizpůsobit vnitřní firemní procesy. Obdobně to platí i v případě, že e-shop využíváte jako doplněk kamenných prodejen. Důležité je mít jasně definované vize a cíle a nespouštět e-shop jen proto, že ho mají i ostatní. Jedině tak se dokážete v e-commerce řešení soustředit na unikátnost svého byznysu, zdůrazníte výhody svého produktu či služby oproti konkurenci a dokážete oslovit vhodnou cílovou skupinu zákazníků. Nastavením strategie si rovněž definujete dlouhodobý plán, který zahrnuje nejen počáteční investice, ale také strategické investice v rámci budoucího rozvoje a financování.

Jak vybrat dodavatele

Pokud již máte nebo si zvolíte informační systém ABRA Gen jako platformu pro vstup do světa e-commerce, nejjednodušším řešením je využití integrovaného e-shopu. Online propisování stavu skladu, všechna data o produktech na jednom místě, informace o objednávkách pro všechny uživatele, komunikace pouze s jedním dodavatelem a další výhody vyplývají právě z plné integrace tohoto řešení. Jestliže unikátnost vašeho byznysu vyžaduje vlastní řešení, věnujte pozornost výběru dodavatele. Co si o dodavateli zjistit:

 • Kdo za firmou stojí? Je to leader v oboru?
 • Jaké má reference ideálně v podobném oboru?
 • Zkušenosti, dlouhodobé plány a rozvoj e-commerce řešení.
 • Schopnosti a zkušenosti s integrací na ERP.
 • Služby

Jak poznat nevyhovující řešení

Možná že již vlastní e-shop provozujete, ale nejste spokojeni s jeho výsledky. Jeho obsluha vyžaduje příliš mnoho lidské práce, skoro nic nelze automatizovat, nefunguje pořádně synchronizace dat, dodavatel nekomunikuje nebo se dostatečně nevěnuje rozvoji a vývoji řešení. To všechno jsou jasné signály, které ukazují na to, že nastal čas ke změně.

ABRA E-commerce centrum

V našem nově vzniklém ABRA E-commerce centru vám pomůžeme odhalit všechny nedostatky a navrhneme fungující řešení. Opřete se o naše desetileté zkušenosti s tvorbou více než 150 e-shopů.

S čím vám umíme pomoci:

 • Poradíme vám s výběrem vhodné platformy pro e-commerce.
 • Zprovozníme vlastní ABRA E-shop.
 • K plnému přizpůsobení máte k dispozici tým konzultantů a programátorů.
 • Poradíme vám v oblasti marketingu.
 • Nabídneme využití prověřených externích kapacit.
 • Připravíme nástroje pro datovou analytiku a další služby.
 • Pomůžeme vám s optimalizací pro vyhledávače.

Chcete i ve své firmě provozovat fungující e-shop? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ