Aktuality

Vymáhejte pohledávky automaticky a efektivně

29. 4. 2020
Automatické upomínky o pohledávkách po splatnosti

Zbavte se efektivně všech pohledávek po splatnosti. Jejich vymáhání je pro firmy často nepříjemné téma, jehož zanedbání může způsobit značné finanční potíže. V informačním systému ABRA Gen lze i tuto nepopulární, avšak velmi důležitou agendu automatizovat a vymáhání dlužných částek významně zefektivnit a zrychlit.

Upomínejte dlužníky automaticky

Automatické generování upomínek dosud umožňoval zvláštní katalogový doplněk, z něhož jsme však pro jeho oblíbenost vytvořili plnohodnotnou agendu s mnoha užitečnými funkcemi. Nyní tak můžete využít dvě cesty k rozesílání upomínek – buď jako naplánované úlohy typu Automatické upomínky nebo prostřednictvím komplexní funkce Automatické zpracování upomínek v agendě Faktury vydané (FV).

Nastavení podle potřeb

Automatické upomínky umožňují nastavit způsob upomenutí, formulaci textu pro různé obchodní partnery či vyloučení vybraných firem či dokladů z procesu upomínání. Lze nastavit počet dnů po splatnosti, po kterém jsou upomínky odeslány, pro vybrané firmy zvolit např. delší odklad splatnosti, určit minimální dlužné částky v různých měnách, pro které se upomínky generují a mnoho dalších parametrů, které správu pohledávek významně ulehčí.

Vše pod kontrolou

Vystavené upomínky může před odesláním zkontrolovat odpovědná osoba. Samozřejmostí je určení skupiny uživatelů, kteří mají být v souladu s nastaveným oprávněním informováni o upomínkách či o stavu pohledávek. Klíčové osoby tedy mají o pohledávkách přehled včetně informací, kdy například již běží soudní řízení nebo další návazné procesy.

Velmi užitečné je také navázání automatických upomínek na agendu Insolvence firem a osob, která hlídá veřejně dostupné databáze, abyste se včas dozvěděli o případné insolvenci a mohli v insolvenčním řízení účinně uplatnit svoje pohledávky.

Logo Auto Motive Industrial

“Automatické rozesílání upomínek nám minimalizovalo objem nesplacených pohledávek (3-5%) a ušetřilo spoustu času při jejich evidenci. V kombinaci s automatizačním serverem a vhodně nastavenou vazbou na reporty pohledávek, se jedná o velice silný instrument, který nám umožnil koncentrovat se na jiné priority. Správnou volbu textace na upomínkách ocenili naši někteří zákazníci, a tím i včasnou informaci o nezaplacených závazcích. Neopomenutelným faktem je získání většího časového prostoru v účetním oddělení, kde se fyzická příprava podkladů upomínek úplně odbourala.“

Ivo Videnka, Generální ředitel společnosti Auto Motive Industrial, předního českého výrobce automobilových hydraulických zvedáků.

Jak na to?

Funkci automatického zpracování upomínek si objednejte u svého obchodníka. Podrobný návod, podle kterého si Automatické upomínky nastavíte, najdete v našem tipu Jak efektivně vymáhat pohledávky pomocí automatických upomínek. Pokud si nebudete s nastavením vědět rady, můžete jej svěřit svému konzultantovi.

Chcete se zbavit pohledávek po splatnosti? Kontaktujte nás.

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ