Blog

Vyplatí se pořízení krabicového e-shopu? Ano, ale chce to i něco navíc

2. 8. 2022
ABRA Gen jako ideální platforma pro e-shop

Podnikání s sebou přináší spoustu výhod. Nezávislost. Příležitost vydělat víc než jako zaměstnanec. Možnost svou službou nebo produktem zlepšit život ostatních. Cesta za úspěšným byznysem je ovšem dlážděná řadou problémů:

Náš zákazník, říkejme mu třeba Karel, provozoval menší e-shop. Pořídil si krabicové řešení, ve kterém ale nemůže řešit sklady ani účetnictví. Jak se ze zapeklité situace dostal ven? Začal používat ABRA Flexi ve střední variantě Business. Ta obsahuje účetnictví, banku i skladové hospodářství. A jak e-shop s ekonomickým softwarem propojil? Pomocí API. Představte si ho jako IT vychytávku, která ušetří spoustu času, protože věci automatizuje. Žádné ruční přeposílání, programy si všechno vykomunikují mezi sebou. Samozřejmě hned potom, co vývojáři naprogramují můstek, přes který informace přechází sem a tam. Ve Flexi už jich je několik hotových, takže stačí kliknout na doplněk a e-shop propojit.

Aby to všechno fungovalo na jedničku, API musí mít jasnou a srozumitelnou dokumentaci a důmyslnou architekturu. "Když před deseti lety vznikalo API našeho informačního systému, tehdy pod názvem FlexiBee, byla to doslova revoluce. Dodnes z něj v produktu stále těžíme," vysvětluje Stanislav Kurinec zodpovědný za vývoj produktu ABRA Flexi. Co z toho plyne pro uživatele? Čistý přenos dat, která se udržují v obou propojených systémech. Integraci nabízejí i konkurenční produkty. Naráží ale na limity. Sdílení dat je buď částečně spojené s manuální prací (import/export), nebo je náročné na údržbu (databázové můstky). S API ani jedno nehrozí.

Karel ve svém obchodě prodává zboží, o které je zájem. A tak není divu, že se jeho e-shop rozrostl. K ABRA Flexi proto přidal jeden z našich doplňků - expediční systém TouchStore. Režie spojená se zabalením a odesláním zásilky se zrychlila na několik málo vteřin. K e-shopu přidal i kamenný obchod, kde využívá modul Prodejní kasa integrovaný přímo ve Flexi. A protože podnikání často řeší v pohybu, oblíbil si webovou variantu ABRA Flexi. Přes mobil nebo tablet tak jednoduše pošle fakturu, nebo se podívá na obchodní data. Interaktivní nástěnka na přání zobrazí grafickou analýzu hospodářských výsledků i jakékoli individuální ukazatele jako jsou třeba zůstatky na účtu, hodnota nezaplacených faktur nebo vývoj tržeb.

Karel má své podnikání rád. Díky ABRA Flexi má zázemí na realizaci nápadů, jak svůj obchod odlišit od konkurence.

ABRA Flexi může pomoci i vašemu podnikání. Vyzkoušejte si ABRA Flexi na jeden měsíc zdarma: