Aktuality

Petra Plemlová: I díky ABRA Software expandujeme dál

11. 3. 2021
Petra Plemlová Unuo
Petra Plemlová,UNUO

Petra Plemlová

UNUO

"Rozšířili jsme podnikání do zahraničí, abychom diverzifikovali riziko poklesu ekonomiky na tuzemském trhu. Bez automatizace by to nešlo."

Jaké kroky podnikla Petra Plemlová pro stabilizaci a růst firmy?

  1. Zachránili jsme výrobu a začali lépe řídit obrat zásob.

Během první vlny pandemie jsme převedli švadlenky na práci z domova, což bylo logisticky dost složité, ale zachovali jsme tak přísun zboží. Díky nástroji BI, který máme přes API napojený na ABRA Flexi, jsme začali lépe řídit pohyb zásob. Efektivnější otáčení zboží pomáhá zvýšit hospodářský výsledek až o několik desítek procent, za loňský rok například o tři miliony korun.

  1. Rozšířili jsme podnikání do zahraničí.

Potenciální snížení domácí poptávky by měl vyvážit export, který je ale velmi ekonomicky náročný. Je tedy nutné zapojit ještě více do hry automatizaci procesů, se kterou nám ABRA Flexi hodně pomáhá. Díky krásně čitelnému API jsme schopni napojit prakticky nekonečné množství e-shopů a bezchybně řídit skladové hospodářství bez zásahu lidské ruky. Práci, kterou dřív dělali tři lidé, dnes při trojnásobném obratu zvládne jeden.

  1. Zaměřili jsme se na efektivnější pickování objednávek.

Vlastní systém Picki jsme přes model mzdy dokázali napojit na Flexi, a tak můžeme vést přesnější analytiku a odměňovat lépe naše pickery podle výkonu. I když je aktuální situace ve většině podnicích komplikovaná, což se dotýká i nás, díky růstu efektivity můžeme navyšovat mzdy.

Zajímají vás kroky, jaké podnikli v dalších firmách jejich majitelé? Inspirujte se.

Potřebujete poradit, jak s využitím informačního systému zefektivnit řízení firmy? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

Mám zájem o předvedení Petra Plemlová: I díky ABRA Software expandujeme dál CZ