Informační systém
pro každou firmu

Nehledejte nové zdroje. Dělejte věci jinak. Automatizujte, vyhodnocujte data a myslete v souvislostech.

Budova - ilustrační fotografie

Informační systémy jsou nutným předpokladem pro efektivní řízení každé firmy

Informační systémy v současnosti zvládají široké spektrum úkolů počínaje řízením lidských zdrojů, přes správu zásob, řízení vztahů se zákazníky, plánování a řízení výroby, až po účetnictví a výkazy. Jedná se o nejlepší nástroj pro zefektivnění prakticky všech procesů napříč firmou.

FAQ na téma Informační systém

Informační systém ve firemním prostředí je základní softwarový nástroj, který umožňuje efektivní řízení všech firemních procesů. Představuje platformu, kde se mají sbíhat data ze všech částí firmy. Manažerům pak tato platforma nabízí na jednom místě důležité firemní informace pro rozhodování ve srozumitelné a rychle pochopitelné podobě.

Informačním systémem se obecně označuje software, který pomáhá uspořádat a vyhledávat informace. Často jsou to různé systémy ve státní správě, knihovnické a vědecké databáze apod. V byznys prostředí je informační systém software pro řízení a plánování zdrojů, který se označuje anglickou zkratkou ERP neboli Enterprise Resource Planning (plánování podnikových zdrojů). Pro firmu tedy ERP systém znamená to samé, co informační systém. Někdy je označován také jako podnikový informační systém.

Jednotné řízení všech firemních procesů a práce s informacemi na jednom místě vytváří vhodné prostředí pro automatizaci. Automatizace nahrazuje rutinní práci a procesy a uvolňuje energii pro kreativní činnost. Digitalizace naopak způsobuje, že všechny důležité informace se dostávají do jednotného systému. Manažeři pak mají informace v reálném čase, mohou se dívat na data v souvislostech a svá rozhodnutí dělat včas a na základě správných dat. A ne čekat, až jim je někdo přinese vytištěné na papíře…

Informační systémy najdou uplatnění v mnoha sektorech, od obchodních společností až po výrobní podniky. Jejich předností je vysoká variabilita a univerzálnost. Jsou vhodné jak pro menší nebo začínající firmy, se kterými vhodný systém dokáže růst, tak i pro střední a velké firmy s pevně nastavenými procesy.

Zrevidujte si procesy ve firmě a ujasněte si, co pro vás má nový systém udělat. Vyberte si dodavatele ERP, který vám rozumí. Komunikujte s ním otevřeně. Pověřte řízením implementace za vaši firmu projektového manažera. Testujte. Školte.
10 tipů, jak hladce implementovat informační systém.

Příklad řízení firemních procesů v informačním systému

All-in-one informační systém (ERP) pomáhá řídit chod celé firmy
All-in-one informační systém (ERP) pomáhá řídit chod celé firmy

Vyberte si z nabídky informačních systémů ABRA

Velký byznys

ABRA Gen

Výkonný informační systém pro řízení a provoz velké nebo střední úspěšné firmy.

Je Gen pro nás?

Potřebujeme silný software, který zjednoduší řízení, ušetří čas díky automatizaci a podpoří růst firmy. Systém, ve kterém jsou všechna data pohromadě v jedné platformě a lze ho libovolně přizpůsobovat měnícím se potřebám.

Uživatelé ABRA Gen

Menší firmy

ABRA Flexi

Chytrý software pro menší byznys.
V cloudu a s API. I na Macu

Je Flexi pro mě?

Jsem neustále v pohybu. Rád řeším věci rychle a jednoduše. Pracuji v kanceláři, doma i na cestách. Potřebuji aplikaci přesně do ruky, kterou lze důmyslně nastavit tak, že firemní agendu řeší z velké části sama a je možné ji s čímkoliv propojit díky API.

Uživatelka ABRA Flexi

Proč ABRA Software

Jsme spolehlivý a silný dodavatel. Na trhu působíme od roku 1991 a patříme mezi špičku v oboru. Naše produkty používá přes 20 tisíc spokojených firem z celého světa.

  • Vše v jednom
  • Pohodlné ovládání
  • Transparentní ceny
  • Špičková podpora
  • Úspora času
  • Naprostá flexibilita
  • Přizpůsobivý systém
  • Bezproblémový provoz
  • Legislativní jistota

Máte zájem o předvedení informačního systému ABRA Gen?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ