ESET

ABRA Flexi jako hotové řešení ve špičkové kvalitě.

Interiér firmy ESET

V čem ABRA Flexi pomáhá?

  • Firma Eset má specifický systém na prodej a správu licencí antivirového programu, pro které si navrhla vlastní webovou aplikaci. Základní obchodní procesy chtěla svěřit hotovému řešení, se kterým se vyhne zbytečným komplikacím. ABRA Flexi její požadavky splňuje na jedničku. Umožňuje další rozvoj interního programu s minimem nechtěných přešlapů a dlouhodobě udržitelným kódem. 
  • Flexi je na interní webové rozhraní napojené přes API, které je podle šéfa vývoje Eset Česká republika Igora Háka špičkové a nabízí řadu vychytávek. “Je patrné, že ten, kdo REST API Flexi navrhoval, znal i problematiku ze strany zákazníka a z jeho pohledu tak nemůže být implementace jednodušší. Jde mu v podstatě naproti,” říká odborník.
  • Ve Flexi se mimo jiné odehrávají procesy spojené s přijetím objednávek, záznamem v adresáři, fakturací a evidencí zakázek. Licence Eset se prodávají přes tři kanály, proto bylo potřeba sdružit více objednávek do jedné velké a rozlišit jejich formu pro čtení a zápis.
  • S ABRA Flexi ve firmě pracuje 30 lidí a to buď přímo ve webovém rozhraní interního systému nebo přes API. Igor Hák má Flexi v oblibě nejen v rámci Esetu. “Používám ho i pro jiné projekty nebo soukromé účely,” říká.
Logo ESET
OBORSlužby
ZAMĚSTNANCI60
ROČNÍ OBRAT400 mil. Kč
MÍSTOPraha
WEBwww.eset.cz

Společnost sice oficiálně vznikla až v roce 1992 v Bratislavě, její zakladatelé Miroslav Trnka a Peter Paško svůj první antivirový program představili už  o pět let dřív. V reakci na vir Vienna napsali program NOD (zkratka pro Nemocnici na okraji disku), který jej zvládl z počítače odstranit. Současné produkty v čele s ESET NOD32 Antivirus a ESET Internet Security dnes používá přes miliarda lidí ve více než 200 zemích světa. Česká pobočka funguje od roku 2001 a to včetně tří výzkumných center, kde analytici zkouší rozklíčovat složení škodlivých programů, tzv. malware. Pro firemní strategii Esetu jsou důležité čtyři hodnoty: odvaha, čest, spolehlivost a vášeň.

Igor Hák, ESET

Igor Hák

Head of IT, ESET

“Po zkušenostech s implementací a provozem vlastního ERP systému máme jistotu, že bychom to ani po velmi důkladné analýze nevymysleli lépe, než někdo, kdo se této problematice věnuje desítky let.”

Výhody propojení s Flexi:

Nutnost pořízení informačního systému firma pocítila v roce 2002, kdy už aktivně působila v České republice a bylo jasné, že přestává stačit manuální zpracování objednávek a faktur.

Vytvořila si vlastní systém pro evidenci licencí a postupně jej rozšiřovala o další obchodní a účetní funkce. Po deseti letech internímu ERPu došel dech a společnost se rozhodla investovat do vývoje vlastní webové aplikace s napojením na externí ekonomický software.

Flexi od roku 2015 v Esetu zastává běžné procesy probíhající v každé firmě jako je vystavování faktur, příjem objednávek a práce s bankou.  “Po dosavadních zkušenostech s implementací a provozem systému si jsme jistí, že bychom to ani po velmi důkladné analýze nevymysleli lépe, než někdo, kdo se této problematice věnuje desítky let,” říká Igor Hák. Na závěr dodává, že způsob integrace za pomoci API je méně náchylný na problémy při upgrade systému ABRA Flexi, než kdyby se uživatelské úpravy realizovali rovnou uvnitř softwaru.

Chytrý software, který si zamilujete

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ