Často kladené otázky k ABRA Flexi – FAQ

Integrace Flexi

Co je to API?

Jedná se o programátorské rozhraní, přes které je možné napojit vlastně cokoli externího a také automatizovat procesy na pozadí aplikace. Nejčastější je napojení na e-shop, řada zákazníků využívá API také k propojení s CRM aplikacemi, platební bránou, docházkou, bankou nebo jakýmkoli dalším interním systémem. Nejedná se o žádné importy a exporty, ale o komunikaci v reálném čase. K API navíc poskytujeme kompletní dokumentaci.

Na co lze Flexi napojit?

Na cokoli si vzpomenete. Nejčastější je napojení na e-shop, řada zákazníků využívá API také k propojení s CRM aplikacemi, platební bránou, docházkou, bankou nebo jakýmkoliv dalším interním systémem. Na některé aplikace již existují propojovací můstky, na ty ostatní je potřeba můstek naprogramovat.

Jaké e-shopy lze na Flexi napojit?

Je vlastně jedno, jestli se jedná o zakázkové řešení, komerční e-shop (Shoptet, Webareal…) nebo opensource (Prestashop, WooCommerce…), Flexi lze napojit na cokoliv. Seznam e-shopů, které už napojení mají, naleznete v našich doplňcích. U těch ostatních je potřeba můstek naprogramovat.

S jakými bankami a platebními bránami lze Flexi integrovat?

Přímo ve Flexi naleznete (varianta Business a Premium) online napojení na FIO banku. Existují však i další banky a platební brány, které lze automatizovat a napojit. Více v našich doplňcích.

Můžete doporučit nějaké integrační partnery?

Určitě ano, jejich seznam naleznete na našem webu. Samozřejmě záleží, co potřebujete konkrétně řešit. Doporučujeme se obrátit na naše obchodní oddělení. Nasměruje vás, kam potřebujete.

Pro vývojáře

Máte licenci pro vývojáře?

Ano, dáváme k dispozici vývojářskou licenci v jakékoli konfiguraci. Je možné ji provozovat lokálně / na vl. serveru a její platnost je 3 měsíce s možným prodloužením. Vývojářské licence není možné využívat komerčně a mají neplatné tisky (vodoznak).

Lze licence pro vývojáře prodloužit?

Ano, stačí kontaktovat obchodní oddělení na obchodflexi@abra.eu nebo 371 124 340.

Existuje dokumentace k API rozhraní?

Samozřejmě, kompletní dokumentace je volně dostupná na našem webu.

Technické dotazy

Jaký je rozdíl mezi provozem v cloudu a na vl. serveru / lokálně?

Funkcionalita systému je totožná, jde pouze o to, kde jsou fyzicky uložena data. U obou způsobů provozu je možné využívat jak desktopovou aplikaci, tak webové rozhraní.

Jaký je rozdíl mezi desktopovou aplikací a webovým rozhraním?

Desktopová aplikace nabízí 100% funkčnost a lze ji instalovat na operační systémy Windows, Linux i macOS. Využívat ji tedy můžete, když jste fyzicky u počítače. Webové rozhraní funguje na jakémkoli zařízení s internetovým prohlížečem – dostupné je tedy kdykoli a odkudkoli. Online Flexi pracuje nad stejnými daty jako desktop verze, ale ovládání je jiné. Snažíme se respektovat web a dělat věci tak, aby byly pochopitelnější a jednodušší. Popis rozdílů mezi webovým a desktopovým rozhraním aplikace.

Jdou importovat data do Flexi z jiného systému?

Ano, primárně ale záleží, v jakém formátu lze exportovat data z Vašeho současného systému. ABRA Flexi obecně umožňuje import přes Excel nebo XML.

Co je to EDI komunikace?

Jedná se o elektronickou výměnu dat mezi různými informačními systémy a aplikacemi v rámci obchodní komunikace.

Jaké EDI zprávy lze komunikovat?

ABRA Flexi umí v EDI: Více v dokumentaci.

Jaké EDI integrátory podporujete?

Doporučujeme EDI integrátory EDITEL nebo Grit, protože s ABRA Flexi mají zkušenosti. Znají formát zpráv potřebný pro EDI i specifika napojení.

Na jaké operační systémy můžu instalovat desktopovou aplikaci?

Obecně na Windows, Linux a macOS. Kompletní podporované verze operačních systémů jsou k dispozici v systémových požadavcích.

Uživatelské dotazy

Kolik firem můžu v systému účtovat / evidovat?

Kolik chcete. Jejich počet je neomezený.

Mohu používat desktopovou aplikaci a webové rozhraní současně?

Ano, na jednom zařízení je možné používat obě rozhraní pod jedním uživatelem.

Má systém nějaké další omezení, např. počtu dokladů?

Počet firem, vystavených dokladů i uživatelů s náhledovým přístupem je neomezený.

Co jsou to doplňky?

Jelikož Flexi nedokáže obsáhnout všechny specifické požadavky a funkce, které zákazníci vyžadují, existuje mnoho doplňků na rozšíření systému. Jejich kompletní přehled naleznete zde.

Můžu si ABRA Flexi vyzkoušet?

Samozřejmě, dáváme k dispozici testovací licenci na 30 dní zdarma. Její konfigurace je zcela na vás, omezení je jen časové. Stačí kliknout. V rámci testování je možné změnit variantu a využít naši technickou podporu.

Lze testovací licence prodloužit?

Obecně nikoli, myslíme si, že měsíc je dostatečně dlouhá doba na zhodnocení, jestli bude ABRA Flexi to pravé řešení. V případě, že byste se k testování vůbec nedostali, ozvěte se a domluvíme se individuálně.

Jak přejdu z testovací licence na „ostrou“?

Stačí potvrdit odkaz v mailu, který vám pošleme v rámci testovacího období. Případně můžete kontaktovat naše obchodní oddělení na obchodflexi@abra.eu nebo 371 124 340. U obou případů lze provádět změny v konfiguraci licence.

Prošel jsem Vaše videonávody, ale i přesto bych chtěl využít individuální školení, je to možné?

Ano, stačí vyplnit poptávkový formulář.

Pomůžete mi s migrací z jiného systému?

Pokud nebudou stačit naše návody (Účetní přechod na ABRA Flexi a Importy z Excelu) nebo dáváte přednost zakázkovému řešení z naší strany, rádi vám pomůžeme.

Můžete doporučit nějaké účetní, které pracují s Flexi?

Ano, jejich seznam je uvedený na našem webu.

Podporujete legislativu pro neziskové a příspěvkové organizace?

Ano, tuto legislativu obsahují varianty Business a Premium.

Jakou legislativu podporujete?

Podporujeme českou a slovenskou legislativu.
Česká legislativa: podvojné účetnictví, daňová evidenci, mzdová agenda a dále podvojné účetnictví pro neziskové a příspěvkové organizace.
Slovenská legislativa: podvojné účetnictví.

Co vše už umí webové rozhraní?

Na základě našeho přehledu zjistíte, že webové rozhraní prozatím neobsahuje všechny funkce jako desktopová aplikace. Na druhou stranu ale obsahuje i něco navíc a není nutná žádná instalace, jednoduše se připojíte z webového prohlížeče. Obě rozhraní se doplňují a záleží na tom, co od Flexi potřebujete. Webové Flexi nabídne okamžitý pohled na data a rychle přes něj založíte fakturu. Hodí se tak hlavně ve chvíli, když chcete provést jednodušší operace, nebo jste na cestách.

Poběží webové rozhraní i na chytrém telefonu / tabletu?

Webové rozhraní funguje na jakémkoli zařízení s webovým prohlížečem, tedy i na PC, chytrém telefonu nebo tabletu. Rozhraní je responzivní, přizpůsobí se tedy velikosti obrazovky.

Licence & služby

Jaký je rozdíl mezi prodejem a pronájmem licence?

Podobný jako u kupovaného auta a vozu na leasing. Při pronájmu se nemusíte o nic starat – zajistíme provoz automaticky v našem cloudu, včetně aktualizací a zálohování. U zakoupené licence je nutné provozovat systém na vlastním serveru nebo lokálně na jednom PC. Abyste mohli využívat aktualizace programu a technickou podporu, je potřeba mít aktivní službu Roční licenční podpora.

Jak ukončím pronájem licence?

Je potřeba podat písemnou výpověď služby e-mailem na obchodflexi@abra.eu. Výpovědní lhůta činí 2 měsíce. Tzn. platí se aktuální měsíc plus jeden další.

Jak se dostanu k datům po ukončení pronájmu?

Po ukončení pronájmu není bohužel možné využívat nadále ABRA Flexi k žádným účelům. Variantou je pořízení licence pro lokální provoz a obnova zálohy dat a nebo kompletní export účetních dat (Excel, PDF).

Mohu si licenci koupit a provozovat ve vašem cloudu?

Náš cloud je možné využít pouze v případě pronájmu licence.

Lze přikoupit nějaké funkce z vyšší varianty?

Samostatně ne. Pokud Vám chybí potřebné nástroje v aktuální licenci, získáte je přechodem na vyšší verzi.

Mohou mít uživatelé různou variantu v rámci jedné licence?

Pouze formou nastavení práv v rámci tzv. uživatelských rolí.

Co se stane, když vynechám období roční podpory, lze ho přeskočit?

Uživatel má právo u zakoupené licence a provozu na vl. serveru / lokálně vynechat pořízení Standardní podpory za konkrétní rok. Ale protože je systém aktualizován průběžně a není technicky možné vyjmout úpravy a vylepšení jednoho konkrétního roku, bude uživateli při následném pořízení Standardní podpory na další rok doúčtována i hodnota za vynechaná období formou 60 % z ceny Standardní roční licenční podpory.

Jak si přidám dalšího uživatele s právem zápisu?

Nejdříve je potřeba uživatelský přístup objednat na obchodním oddělení (obchodflexi@abra.eu nebo 371 124 340), poté můžete uživatele přímo v systému založit dle dokumentace.

Jaké jsou varianty Roční podpory?

Poskytujeme standardní a rozšířenou podporu. Podrobný obsah variant naleznete zde.