Často kladené otázky k ABRA Flexi – FAQ

Integrace Flexi

Jedná se o programátorské rozhraní, přes které je možné napojit vlastně cokoli externího a také automatizovat procesy na pozadí aplikace. Nejčastější je napojení na e-shop, řada zákazníků využívá API také k propojení s CRM aplikacemi, platební bránou, docházkou, bankou nebo jakýmkoli dalším interním systémem. Nejedná se o žádné importy a exporty, ale o komunikaci v reálném čase. K API navíc poskytujeme kompletní dokumentaci.

Na cokoli si vzpomenete. Nejčastější je napojení na e-shop, řada zákazníků využívá API také k propojení s CRM aplikacemi, platební bránou, docházkou, bankou nebo jakýmkoliv dalším interním systémem. Na některé aplikace již existují propojovací můstky, na ty ostatní je potřeba můstek naprogramovat.

Je vlastně jedno, jestli se jedná o zakázkové řešení, komerční e-shop (Shoptet, Webareal…) nebo opensource (Prestashop, WooCommerce…), Flexi lze napojit na cokoliv. Seznam e-shopů, které už napojení mají, naleznete v našich doplňcích. U těch ostatních je potřeba můstek naprogramovat.

Přímo ve Flexi naleznete (varianta Business a Premium) online napojení na FIO banku. Existují však i další banky a platební brány, které lze automatizovat a napojit. Více v našich doplňcích.

Určitě ano, jejich seznam naleznete na našem webu. Samozřejmě záleží, co potřebujete konkrétně řešit. Doporučujeme se obrátit na naše obchodní oddělení. Nasměruje vás, kam potřebujete.

Pro vývojáře

Ano, dáváme k dispozici vývojářskou licenci v jakékoli konfiguraci. Je možné ji provozovat lokálně / na vl. serveru a její platnost je 3 měsíce s možným prodloužením. Vývojářské licence není možné využívat komerčně a mají neplatné tisky (vodoznak).

Ano, stačí kontaktovat obchodní oddělení na [email protected] nebo 371 124 340.

Samozřejmě, kompletní dokumentace je volně dostupná na našem webu.

Technické dotazy

Funkcionalita systému je totožná, jde pouze o to, kde jsou fyzicky uložena data. U obou způsobů provozu je možné využívat jak desktopovou aplikaci, tak webové rozhraní.

Desktopová aplikace nabízí 100% funkčnost a lze ji instalovat na operační systémy Windows, Linux i macOS. Využívat ji tedy můžete, když jste fyzicky u počítače. Webové rozhraní funguje na jakémkoli zařízení s internetovým prohlížečem – dostupné je tedy kdykoli a odkudkoli. Online Flexi pracuje nad stejnými daty jako desktop verze, ale ovládání je jiné. Snažíme se respektovat web a dělat věci tak, aby byly pochopitelnější a jednodušší. Popis rozdílů mezi webovým a desktopovým rozhraním aplikace.

Ano, primárně ale záleží, v jakém formátu lze exportovat data z Vašeho současného systému. ABRA Flexi obecně umožňuje import přes Excel nebo XML.

Jedná se o elektronickou výměnu dat mezi různými informačními systémy a aplikacemi v rámci obchodní komunikace.

ABRA Flexi umí v EDI:

Více v dokumentaci.

Doporučujeme EDI integrátory EDITEL nebo Grit, protože s ABRA Flexi mají zkušenosti. Znají formát zpráv potřebný pro EDI i specifika napojení.

Obecně na Windows, Linux a macOS. Kompletní podporované verze operačních systémů jsou k dispozici v systémových požadavcích.

Uživatelské dotazy

Kolik chcete. Jejich počet je neomezený.

Ano, na jednom zařízení je možné používat obě rozhraní pod jedním uživatelem.

Počet firem, vystavených dokladů i uživatelů s náhledovým přístupem je neomezený.

Jelikož Flexi nedokáže obsáhnout všechny specifické požadavky a funkce, které zákazníci vyžadují, existuje mnoho doplňků na rozšíření systému. Jejich kompletní přehled naleznete zde.

Samozřejmě, dáváme k dispozici testovací licenci na 30 dní zdarma. Její konfigurace je zcela na vás, omezení je jen časové. Stačí kliknout. V rámci testování je možné změnit variantu a využít naši technickou podporu.

Obecně nikoli, myslíme si, že měsíc je dostatečně dlouhá doba na zhodnocení, jestli bude ABRA Flexi to pravé řešení. V případě, že byste se k testování vůbec nedostali, ozvěte se a domluvíme se individuálně.

Stačí potvrdit odkaz v mailu, který vám pošleme v rámci testovacího období. Případně můžete kontaktovat naše obchodní oddělení na [email protected] nebo 371 124 340. U obou případů lze provádět změny v konfiguraci licence.

Ano, stačí vyplnit poptávkový formulář.

Pokud nebudou stačit naše návody (Účetní přechod na ABRA Flexi a Importy z Excelu) nebo dáváte přednost zakázkovému řešení z naší strany, rádi vám pomůžeme.

Ano, jejich seznam je uvedený na našem webu.

Ano, tuto legislativu obsahují varianty Business a Premium.

Podporujeme českou a slovenskou legislativu.
Česká legislativa: podvojné účetnictví, daňová evidenci, mzdová agenda a dále podvojné účetnictví pro neziskové a příspěvkové organizace.
Slovenská legislativa: podvojné účetnictví.

Na základě našeho přehledu zjistíte, že webové rozhraní prozatím neobsahuje všechny funkce jako desktopová aplikace. Na druhou stranu ale obsahuje i něco navíc a není nutná žádná instalace, jednoduše se připojíte z webového prohlížeče. Obě rozhraní se doplňují a záleží na tom, co od Flexi potřebujete. Webové Flexi nabídne okamžitý pohled na data a rychle přes něj založíte fakturu. Hodí se tak hlavně ve chvíli, když chcete provést jednodušší operace, nebo jste na cestách.

Webové rozhraní funguje na jakémkoli zařízení s webovým prohlížečem, tedy i na PC, chytrém telefonu nebo tabletu. Rozhraní je responzivní, přizpůsobí se tedy velikosti obrazovky.

Licence & služby

Podobný jako u kupovaného auta a vozu na leasing. Při pronájmu se nemusíte o nic starat – zajistíme provoz automaticky v našem cloudu, včetně aktualizací a zálohování. U zakoupené licence je nutné provozovat systém na vlastním serveru nebo lokálně na jednom PC. Abyste mohli využívat aktualizace programu a technickou podporu, je potřeba mít aktivní službu Roční licenční podpora.

Je potřeba podat písemnou výpověď služby e-mailem na [email protected]. Výpovědní lhůta činí 2 měsíce. Tzn. platí se aktuální měsíc plus jeden další.

Po ukončení pronájmu není bohužel možné využívat nadále ABRA Flexi k žádným účelům. Variantou je pořízení licence pro lokální provoz a obnova zálohy dat a nebo kompletní export účetních dat (Excel, PDF).

Náš cloud je možné využít pouze v případě pronájmu licence.

Samostatně ne. Pokud Vám chybí potřebné nástroje v aktuální licenci, získáte je přechodem na vyšší verzi.

Pouze formou nastavení práv v rámci tzv. uživatelských rolí.

Uživatel má právo u zakoupené licence a provozu na vl. serveru / lokálně vynechat pořízení Standardní podpory za konkrétní rok. Ale protože je systém aktualizován průběžně a není technicky možné vyjmout úpravy a vylepšení jednoho konkrétního roku, bude uživateli při následném pořízení Standardní podpory na další rok doúčtována i hodnota za vynechaná období formou 60 % z ceny Standardní roční licenční podpory.

Nejdříve je potřeba uživatelský přístup objednat na obchodním oddělení ([email protected] nebo 371 124 340), poté můžete uživatele přímo v systému založit dle dokumentace.

Poskytujeme standardní a rozšířenou podporu. Podrobný obsah variant naleznete zde.