Z firmy

ABRA Software patří mezi nejlépe řízené společnosti za rok 2022.

14. 6. 2022

ABRA Software obhájila ocenění Czech Best Managed Companies. Program společnosti Deloitte oceňuje přední české soukromě vlastněné a řízené firmy reprezentující nejvyšší standardy kvality a výkonnosti. "Ocenění je pro nás potvrzením, že jdeme po správné cestě, a že naše priority, čemu se věnovat, máme správně nastavené. Na druhou stranu víme, že nikdy nebudeme mít hotovo," říká Jaroslav Řasa, zakladatel společnosti ABRA Software.

Deloitte - Czech Best Managed Companies 2022 - 09. 06. 2022 - Martinický palác, Praha - (Foto: Martin FLOUSEK).

Nezávislá odborná porota hodnotí čtyři klíčové pilíře – firemní strategii, řízení a finanční výkonnost, produktivitu, inovace a firemní kulturu. Jak se ABRA Software v těchto oblastech posunula? "Naučili jsme se jako vedení firmy více delegovat. A v praxi jsme uplatnili potřebu rychlejšího růstu firmy včetně akvizic," vysvětluje CEO firmy Martin Jirmann. ABRA Software se letos v únoru stala 100% vlastníkem společnosti FLORES Software a v oblasti fúzí má plány i do budoucna. 

ABRA Software se zařadila mezi 23 nejlépe řízených firem Česka za rok 2022. Patří k nim například Alza.cz, Pilulka Lékárny nebo Livesport. Jak vnímá zopakovaný úspěch Brand Director společnosti Monika Vondráková? "Když jsme se přihlašovali do druhého ročníku, cítili jsme, že zde bude vyšší tlak obhájit loňské umístění. O to větší radost jsme měli, že se nám to podařilo. Toto významné ocenění nám dává vítr do plachet," uzavírá.