Z firmy

ABRA Software vstupuje do další etapy. Do čela firmy přichází manažer s hlubokou mezinárodní zkušeností.

19. 9. 2023

ABRA Holding, společná investiční platforma německé skupiny Elvaston Capital a původních vlastníků Abry, oznamuje nové vedení společnosti ABRA Software. S cílem posílení tržní pozice v ČR i Evropě, co nejlepšího prozákaznického přístupu a rozvoje produktů na skvělé technologické úrovni se rozhodl přivítat do vedení zkušeného manažera Jana Přerovského, který řídil mj. expanzi LCS.

„Tento příběh začal před 32 lety, kdy jsme se potkávali jako CEO nejvýznamnějších konkurenčních firem. Jakkoli naše soutěž byla plná síly a touhy vyhrát, respektovali jsme se. A to nám vydrželo celou dobu, kdy jsme budovali moderní české IT. Proto jsem rád, že se nyní potkáváme na společném projektu. Pokud chceme být evropskou firmou, musíme dělat věci jinak než dosud a k tomu patří i odpovídající vrcholový tým. Mám radost, že vám mohu představit nového CEO ABRA Software, Jana Přerovského. Společně máme velké plány,” předesílá zakladatel Abry a CEO ABRA Holding Jaroslav Řasa.

Jan Přerovský je zkušený lídr, jehož jméno je spojeno s významnými úspěchy
v oblasti softwarového průmyslu. Jan byl nejen prvním zaměstnancem společnosti LCS, výrobce systému Helios, ale svým přístupem, vizí a pracovitostí se od programátora a konzultanta posunul do vedení celé společnosti. Během svých 15 let v čele Heliosu dokázal firmu dovést k úspěšnému prodeji do mezinárodní skupiny Asseco a následně řídil pobočku Asseco ČR, kde byl jeho přínos nepřehlédnutelný. Po 17 letech se rozhodl pracovat a cestovat po USA a navnímat, kam se svět posouvá. Po návratu se věnoval kromě jiného i oblasti startupů, kde získal další cenné zkušenosti. Svou bohatou praxi chce zužitkovat právě na pozici CEO v naší společnosti.

„Jsem velmi rád, že se vracím do oboru, ve kterém jsem vyrostl. Nabídka od Jaroslava mě velmi potěšila a už první dny spolupráce ukazují, jak dobře nám jde. Současně tým ABRA Software je plný profesionálů, ze kterých mám velkou radost a těším se na to, co společně dokážeme. Zkratku CEO vnímám tak, že moje pozornost směřuje ke Customers (zákazníkům), Employees (zaměstnancům) a Owners (vlastníkům),“ říká s úsměvem Jan Přerovský, CEO ABRA Software.

„Potká to každou úspěšnou firmu. Nastane bod, kdy se buď posune dále, nebo bude stagnovat. V té chvíli je potřeba, aby se ze skvělé party stal skvělý tým. Musí se spojovat profesionálové, kteří jsou dohromady nejlepší, nebojí se naslouchat a zlepšovat se. Od nové spolupráce očekáváme, že posílí naše produkty a služby a zrychlí rozšíření našeho podnikání. Jsme velmi rádi, že jsme získali zkušeného manažera, se kterým se posuneme zase dále,” uzavírá Jaroslav Řasa, který v pozici CEO ABRA Holding řídí celé společenství firem: ABRA Software, Logio, Inekon Systems tak, aby dohromady přinášely co největší užitek.

O ABRA Software a.s.

ABRA vyvíjí špičkové moderní informační systémy pro firmy všech velikostí
a zaměření. Mezi významné zákazníky patří například Prusa Research, ESET, Hama, Liftago, KB-Blok, Petrof, Dobrý Anděl, Yves Rocher, Gutta, Saint Gobain, Růžový slon, Knihy Dobrovský, Twisto a další.
Více: ABRA Software

O ABRA Holding s.r.o.

Jsme společným podnikem německé investiční skupiny Elvaston a českých tvůrců legendární značky ABRA Software. Spojujeme úžasné týmy, experty, aplikace, technologie a investice v srdci Evropy tak, abychom poskytovali výjimečný přínos zákazníkům, zaměstnancům a investorům napříč Evropou. A to nás baví.
Více: ABRA Holding

Kontakty:

Monika Vondráková, tel: 603 803 390, [email protected]