Blog

Automatizace v e-commerce na Reshoperu 2022

2. 5. 2022
ERP systémy na veletrhu Reshoper 2022

Letošní veletrh a konference Reshoper po covidové pauze opět nabídl setkání komunity lidí, kteří se zajímají o moderní svět e-commerce. Ani letos nebylo o moderní trendy a technologie nouze. Hned po vstupu vás např. uvítal autonomní robot bloumající za turnikety, který dámským hlasem vyzýval k návštěvě jednoho ze stánků. O mnoho zajímavější však byla robotizace logistiky. U Zásilkovny roboti třídili a rozváželi balíčky na určená místa, nebo u vedlejšího stánku robot WebShippy přemísťoval celé regály.

Majitele e-shopů pak jistě zaujali různé platební a expediční systémy, chatovací aplikace, obalová technika a ministudia pro focení produktů. Aby bylo možné všechny tyto užitečné systémy propojit a využívat výhody pokročilé automatizace, je nutné je napojit na stabilní datovou základnu, kde se sbíhají veškeré informace a je s nimi možné dále pracovat. Takovou základnou je zpravidla výkonný ERP systém, který zajistí řízení všech firemních procesů. Pokud je takový systém vybaven otevřeným rozhraním API, propojení systémů a aplikací je jednodušší a dovoluje komunikovat online.

ERP systémy vhodné pro napojení e-shopů a dalších řešení v e-commerce ukázala společnost ABRA Software na svém stánku. Ať už se jedná o výkonný informační systém ABRA Gen pro řízení a provoz velké nebo střední úspěšné firmy, nebo cloudový software ABRA Flexi pro menší byznys. Pro příklad užitečné integrace externího systému na ERP systémy ABRA si bylo možné „zaskočit“ po skákacím panákovi k vedlejšímu stánku Balíkobot.cz, který umožňuje snadnou expedici a komunikaci s dopravci.

Jak pomůže informační systém i vašemu podnikání v e-commerce?
Kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

Mám zájem o předvedení Automatizace v e-commerce na Reshoperu 2022 CZ