Český ERP poprvé v aplikaci pro smartwatch. Za novinkou stojí vývojáři z ABRA Software.

15. 3. 2016

Okamžitý přehled tržeb, upozornění na novou zakázku nebo schválení dovolené během pár vteřin. To vše pouhým dotykem displeje chytrých hodinek. Programátoři z firmy ABRA Software vyvinuli aplikaci pro smartwatch, která je provázaná s firemním softwarem. “Aplikace je napojená na náš ERP, ze kterého umí vytáhnout potřebná data. Zobrazí grafy, upozorní na nové události a umožní schválit dokumenty a procesy,” říká Petr Vojta, vedoucí divize Mobile Solution ve společnosti ABRA Software.

S vývojem aplikace začala firma v lednu, dnes ji na veletrhu Amper poprvé představí veřejnosti. “K dispozici je zatím pro hodinky a telefony s operačním systémem Android, v řádu měsíců bude dostupná i pro iOS,” doplňuje Vojta. Hlavní přínos aplikace vidí v okamžitém přístupu k číslům z firemního systému ABRA G4, která se zobrazí ve formě grafů.

Zobrazovaná data i jejich grafická konfigurace se dají nastavit podle uživatelských preferencí. “Manažeři tak mají v reálném čase přehled o podstatných věcech, které se dějí ve firmě, i když se nachází mimo kancelář. Stačí se jen podívat na hodinky,” dodává Martin Jirmann, generální ředitel ABRA Software, který s nápadem na aplikaci pro chytré hodinky přišel. Firemní aplikace, cloudové řešení a analýza prostřednictvím nástrojů Business Intelligence podle něj patří v oblasti ERP systémů k současným trendům.

Co všechno aplikace pro smartwatch od ABRA Software umí:

  • Zobrazit přehled firemních dat - Obrat, pohledávky, stav skladu a další informace. Uživatel si nastaví, které informace a procesy potřebuje mít k dispozici a zároveň si může zvolit vizuální podobu grafického výstupu.
  • Upozornit na nové události – Nastavitelné notifikace o dění ve firmě se zobrazí na displeji a dají o sobě vědět prostřednictvím vibrace.
  • Umožnit schvalování dokumentů a procesů – Například přijaté faktury nebo žádost o dovolenou. 

Nová aplikace, která funguje pro chytré hodinky i telefony, je propojená se systémem Business Intelligence od ABRA Software - plně definovatelný portál pracuje s obchodními daty, jejichž přehled poskytuje manažerům inteligentní podporu v rozhodování.

Další informace o nové aplikaci pro chytré hodinky najdete na abra.eu/presny-cas-o-vasi-firme.

O společnosti ABRA Software:

Přední český výrobce a dodavatel informačních systémů pro velké a střední firmy působí na trhu od roku 1991. Portfolio firmy zahrnuje komplexní a zároveň zcela přizpůsobitelný ERP, produkty z oblasti cloudových aplikací a mobilní a webové aplikace na míru.

Kontakt pro média: Monika Vondráková, [email protected], tel.: +420 603 803 390.