Inspirativní setkání v novém sídle pobočky Brno

11. 2. 2020
Slavnostní otevření nového sídla brněnské pobočky ABRA Software v budově Technest

Brno je významným městem pro rozvoj technologií. ABRA Software nejmodernější technologie neustále sleduje a vyhodnocuje, i proto se její brněnská pobočka přestěhovala přímo do technologického hnízda, budovy TechNest v areálu Českého technologického parku. Součástí pobočky je E-commerce Competence Centre, které poskytuje služby a produkty v oblasti online podnikání.

Na slavnostním otevření přivítal zakladatel ABRA Software Jaroslav Řasa významné zákazníky a společně s nimi také význačné české vědce a inovátory. Díky našemu partnerství s NF Neuron přijal pozvání Jan Lukačevič, který ve své přednášce představil projekt, který bude součástí mise ExoMars 2020. Český projekt bude přímo na povrchu Marsu zkoumat vhodnost prostředí pro lidské osídlení.

V další přednášce Lucy Vojtová, která na CEITEC VUT vede vlastní výzkumnou skupinu Pokročilé biomateriály, představila projekty zabývající se regenerací celé tloušťky kůže či tvorbou materiálu nahrazujícího meziobratlové ploténky.

Nakonec zakladatel společnosti LIKO-S Libor Musil představil projekt Zelené střechy. Výrobní haly či jiné budovy pokryté zelení chrání hydroizolaci i konstrukci střechy před teplotními výkyvy, kroupami, klimatickými vlivy a tím prodlužují její životnost.

Občerstvení pro naše hosty připravila Marie Retková, známá food blogerka, která vystoupila například v ranním vysílání České televize Brno.

Adresa pobočky Brno:

ABRA Software
Technická 2935/23
616 00  Brno