O zákazníky pečujeme i v době pandemie

23. 3. 2020
Konzultanti pracují online

ABRA Software je plně v provozu a naše služby jsou vám k dispozici bez jakéhokoliv omezení. Tyká se to pochopitelně také našeho oddělení péče o zákazníky, kde se tým konzultantů a obchodníků pilně stará o vyřizování všech požadavků.

Jedinou současnou změnou fungování týmu je kompletní komunikace online s minimálním osobním kontaktem. Zeptali jsme se šéfa týmu Care Martina Glausche, jak jeho tým pracuje online.

Martine, změnil se nějak výrazně způsob vaší práce?

Nijak zásadně. Naše práce je starat se o stávající zákazníky a z velké části odbavujeme požadavky, které přicházejí přes Zákaznický portál. Tuto práci je možné dělat prakticky odkudkoliv.

Pracujeme tedy všichni z home office a veškeré sjednané schůzky se zákazníky realizujeme buď telefonicky, nebo videokonferenčně s využitím MS Teams.

Jak se připojujete k zákazníků, když potřebují něco nového nastavit?

Pro připojení k zákazníkům využíváme nejčastěji RDP připojení (připojení ke vzdálené ploše) na jejich server. Jsme schopni se připojit i přímo ke konkrétnímu uživateli nástrojem AnyDesk, stejný software využívá samozřejmě i naše zákaznická podpora.

Drží váš tým pohromadě, i když se osobně nevídáte?

Abychom udrželi morálku a standard služeb, máme třikrát týdně nastavenou pravidelnou týmovou koordinační poradu. A zaznamenáváme čas strávený na úkolech v našem nástroji primaERP.

Snažíme se i našim zákazníkům poradit, jak efektivně pracovat vzdáleně a jaké nástroje k tomu využít.

Zbývá vám v současné situaci více času na rozvoj týmu?

Pokud máme chvilku volného času, využíváme jej na eliminaci restů a starších úkolů, na které v průběhu běžné práce není čas. Také se věnujeme vzájemnému vzdělávání.

Děkujeme za rozhovor.