Proč reimplementovat ERP?

Kdy je dobré reimplementovat ERP? Informační systém ABRA Gen používá několik tisíc zákazníků. Mnoha z nich pomáhá již 10 i více let. Je jasné, že se ve firmách za tu dobu hodně změnilo a stejně tak se rozvíjel i systém ABRA Gen. Co takovým firmám doporučit?

Je potřeba se podívat na to, jak se proměnily podnikové procesy a jak efektivně je dokáže pokrývat informační systém. Často takové zamyšlení končí akcí, které se říká reimplementace. Je to vlastně nová implementace stávajícího systému, který již firma dobře zná a řadu let používá, ale v novém pohledu na aktuální stav a s ohledem na aktuální potřeby daného podnikání.

Začíná to tím, že si firma analyzuje veškeré svoje procesy – jak firma reálně funguje a jak k tomu slouží stávající informační systém. Cílem je definovat ideální stav, jak by měl ERP fungovat a jak ho využívat v současných procesech ve firmě. A právě reimplementace je dobrá cesta k výraznému zefektivnění a zrychlení mnoha firemních procesů. ABRA Software je v tomto směru velice aktivní a ve firmách, kde cítíme, že je již příliš veliký rozdíl mezi reálnými potřebami a stávajícím informačním systémem, nabízíme pomoc situaci aktivně řešit. Čím dříve firma s analýzou aktuální situace začne, tím méně je pak celá reimplementace finančně i časově náročná.

Související odkazy:

Související videa: