Blog

Inspirace pro váš e-shop. Jaké bylo Czech On-line Expo 2022?

23. 2. 2022
ABRA Software na Czech On-line Expo 2022

Výstaviště PVA Expo Praha se na dva dny proměnilo v ráj všech podnikatelů, konzultantů a firem, kterým učaroval rozmanitý svět e-commerce. Návštěvníci, vystavovatelé i řečníci na veletrhu Czech On-line Expo byli po dlouhé koronavirové pauze přímo lační po osobním kontaktu a možnosti vzájemně sdílet nové zkušenosti a diskutovat o moderních trendech v e-shopových řešeních a online marketingu.

#CEO2022

Celým veletrhem prostupovalo důležité téma – jak dosáhnout růstu v e-commerce a jak se následně efektivně vypořádat se skokovým nárůstem objednávek. Jak zajistit rychlou a přesnou expedici zboží a jak zákazníkům poskytovat vždy aktuální informace nejen o dostupnosti zboží, ale hlavně o aktuálním stavu každé objednávky.

V tomto ohledu se jasně ukazuje, jak je důležité online propojení veškerých dat z různých zdrojů, se kterými firma nejen v e-commerce pracuje. A právě to je jedno z hlavních témat ABRA Software, která v podobě infomačních systémů nabízí chytrou a výkonnou platformu pro e-commerce podnikání. V informačním systému se sbíhají data z objednávek, zaznamenávají se informace o zákaznících, eviduje se pohyb zboží od nákupu až po expedici a vše se automatizovaně zavádí až do účetnictví.

Integrace přes API

Aby informační systém mohl využívat pokročilou automatizaci a efektivně pracovat se všemi daty, musí být otevřený integraci e-shopových a dalších řešení nejlépe přes rozhraní API. Pak už záleží na konkrétních preferencích vaší firmy, zda si vybere zakázkové či krabicové řešení e-shopu, expedici řeší např. se službou Balíkobot a na e-mailové kampaně využívá vlastní marketingové nástroje. Všechny klíčové informace pro vyhodnocování a rozhodování má firma nakonec vždy aktuálně dostupné v informačním systému.

Czech On-line Expo ukázal, jak je stále se rozšiřující česká e-commerce scéna hladová po nových informacích. A to je ta nejlepší pozvánka na druhou letošní velkou akci pro e-shopařskou komunitu – veletrh Reshoper, který se koná 13. dubna 2022 taktéž v PVA Expo Praha. ABRA Software bude opět u toho.