Aktuality

Jak na automatické aktualizace

22. 2. 2019
Tipy a triky pro informační systém ABRA Gen

Každý software potřebuje čas od čas nějakou „záplatu“ nebo aktualizaci. Pokud se jedná o drobné úpravy navazující na změny v legislativě nebo různé aktualizace ceníků či formuláře státních institucí apod., není nutné provádět update celého systému. Pomocí funkce Zkontrolovat aktualizace může do ABRA Gen tyto drobné aktualizace nasadit i uživatel s příslušným oprávněním, bez nutnosti volat IT správce nebo objednávat konzultanta.

Obr 01: Dostupné aktualizace
Obr 01: Dostupné aktualizace

Stačí v úvodním okně ABRA Gen stisknout na spodní liště tlačítko „Zkontrolovat aktualizace“. Jestliže má ABRA Gen přístup na internet, provede kontrolu, zda jsou nějaké aktualizace pro danou verzi k dispozici. Pokud ano, nabídne jejich seznam a možnost nasadit je do verze stiskem volby „Aplikovat vše“.

V nových verzích lze nastavit aplikování aktualizace automaticky bez zásahu uživatele. Obdobně nabízí automatické aktualizace např. operační systém MS Windows.

Jak na to?

V ABRA Gen spusťte agendu „Naplánované úlohy“ a nastavte novou úlohu – „Automatické aktualizace“. Agendu nejrychleji najdete pomocí rychlého vyhledávání na spodní straně úvodní obrazovky.

POZOR: připomínáme, že je nutné mít spuštěnu službu „Automatizační server“ a ideálně nakonfigurováno automatické odesílání e-mailů z ABRA Gen, aby vám vše fungovalo.

Po spuštění agendy „Naplánované úlohy“ stiskneme F2 (Tlačítko „Nový“). Nastavte si, aby se aktualizace prováděla například vždy v sobotu v 1:00 hod ráno. (1x týdně)

Obr 02: Nastavení automatické aktualizace
Obr 02: Nastavení automatické aktualizace

Políčka Kód a Název vyplňte libovolně, abyste v seznamu naplánovaných úloh poznali, o jakou se jedná.

Ještě můžete v záložce „Odeslat zprávu po dokončení úlohy“ nastavit e-mail, kam má přijít informace o provedení úlohy.

Obr 03: Odeslání zprávy o provedení úlohy
Obr 03: Odeslání zprávy o provedení úlohy

Nyní je vše hotovo a po uložení bude úloha každou sobotu v 1:00 kontrolovat, zda není k dispozici nějaká nová aktualizace a případně ji aplikuje.

Jestliže aktualizace proběhne, doporučujeme podívat se do agendy „Servisní knížka“.

Obr 04: Servisní knížka
Obr 04: Servisní knížka

Do této agendy jsou zaznamenávány důležité informace, které provedl update nebo aktualizace do vašeho systému. Případně jsou zde zaznamenána doporučení, co máte ještě zkontrolovat nebo „ručně“ provést.


Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ